zdrowie i seks seniorów, Wydawnictwo Naukowe Umk promocja 2022

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem zdrowie i seks seniorów, Wydawnictwo Naukowe Umk oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 15.98 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
zdrowie i seks seniorów
15.98
TaniaKsiazka.pl
Zdrowie i seks seniorów ebook
16.00
Księgarnia internetowa booktown.pl

Parametry

Producent:Piotr Błajet
Kategoria:E-booki
ISBN 9788323140665
Autor Piotr Błajet
Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Umk
Ilość stron 188
Rok wydania 2018

Opis

W sytuacjach granicznych, np. W stanie miłosnego uniesienia czy podczas niełatwej wspinaczki górskiej, najpełniej doświadcza się jedności tego, co powszechnie, choć błędnie, dzieli się na odrębne byty: ciało i duszę.

Wówczas bowiem dwie sfery naszego ja zbliżają się do siebie i tworzą harmonijny związek – można wtedy mówić o witalności i zdrowiu człowieka. „Ogołoceni” ze wszelkiego (w przenośni – jak w górach, albo dosłownie – jak w seksie), odkrywamy jedność i wynikającą z niej moc naszej cielesno-duchowej natury.

Wiek senioralny, zwany III wiekiem albo III tercją życia, jest zwieńczeniem ludzkich losów. Przebieg tej fazy zależy od wcześniejszych zdarzeń. Ale nawet gdy dotychczas ponosiliśmy porażki, zawsze jest czas, by zmienić swoje życie.

Aktywność i wgląd w siebie pozwalają odkryć pokłady sił, które z rozmaitych powodów nie zostały do tej pory uwolnione. Sport i seks należą do najbardziej dostępnych, a jednocześnie efektywnych metod skoncentrowania się na sobie i aktualizacji potencjału wewnętrznego, a przez to – doświadczania radości.

Jedna i druga forma działania wzmacnia zdrowie i może być traktowana jako jego wskaźnik. Obie stanowią najkorzystniejsze antidotum na stereotyp prezentujący seniora jako pacjenta geriatrycznego, który chcąc w miarę normalnie funkcjonować, musi systematycznie odwiedzać lekarza i przyjmować leki.