Blaupunkt CMP601 promocja 2021

Cena619.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Neonet.pl

Parametry

Producent:Blaupunkt
Kategoria:Ekspresy do kawy
Rodzaj ekspresu ciśnieniowy
Pojemność 1.8 l
Moc 1350 W
Szerokość 24 cm
Głębokość 32 cm
Wysokość 36 cm
Sterowanie elektroniczne
Kolor czarny

Opis

Ekspres do kawy CMP601 ciśnieniowy, kolbowy

Pyszna, pełna aromatu kawa bez dwóch zdań pobudza do działania. Jednak, żeby móc w pełni radować się jej unikatowym smakiem, warto zadbać o właściwe przygotowanie naparu. W tym zadaniu, z całą pewnością pomoże nowy ciśnieniowy ekspres kolbowy CMP601 od Blaupunkt.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sympatyków i smakoszy kawy, firma stworzył model wytworny, praktyczny i prosty w obsłudze, dedykowany do parzenia kawy mielonej i w saszetkach.

Sześć podświetlanych przycisków zezwala na przygotowanie 3 rodzajów ulubionej kawy espresso, cappuccino oraz latte w dwóch typowych wielkościach. Liczba kawy można jednak dowolnie regulować, gdyż urządzenie zaopatrzono w funkcję zatrzymania przepływu wody, dzięki której użytkownik może uzyskać taką ilość naparu, na jaką właśnie ma ochotę. Na uwagę zasługuje także 3 podwójne filtry stalowe (pojedyncza porcja, podwójna, saszetki 44mm), w który został wyposażony ekspres CMP601, zezwalający wydobyć z kawy jeszcze więcej aromatu i nadać jej właściwy charakter.

Ekspres pozwala jeszcze w prosty i szybki sposób przygotować dopełniającą porcję spienionego mleka do kawy lub samą mleczną piankę, np. Do kakao. W tym celu należy nacisnąć i przytrzymać poprzez 3 sekundy przycisk podwójnego cappuccino, a gdy oczekiwana liczba mleka odnajdzie się już w filiżance, wystarczy ponownie nacisnąć ten sam przycisk.

Wartą uwagi cechą urządzenia jest możliwość parzenia kawy w saszetkach. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że dzięki świetnie odmierzonej ilości kawy mielonej codzienne espresso smakuje tak samo, a jego smak, moc i aromat jest niezmiennie genialny. Kawa w saszetkach ułatwia także utrzymanie ekspresu w czystości wystarczy wyrzucić zużytą saszetkę i przepłukać sitko.

Model CMP601 zaopatrzony został w dwa przeźroczyste zbiorniki jeden na wodę, drugi na mleko. Objętość zbiornika na wodę to aż 1,8 l, co pozwala na jego rzadsze uzupełnianie. Z kolei zbiornik na mleko o objętości 0,5 l prosto zmieści się w każdej lodówce.
Wytrzymała, włoska pompa uzyskuje ciśnienie do 15 barów, dzięki czemu przygotowywana kawa nie odbiega swoim smakiem od tej, którą serwują w najlepszych kawiarniach.

System podgrzewania wody: przepływowy termoblok, iż zachowuje ona stałą temperaturę w trakcie całego procesu parzenia kawy, choćby większej objętości. Układ kontroli temperatury, w którego skład wchodzą dwa termostaty, zagwarantuje zaś genialną temperaturę parzenia kawy (95°C) i wydajny strumień pary wodnej do spieniania mleka (130°C).

Ważną zaletą ekspresu, jest łatwość utrzymania go w czystości. Ostatni z przycisków na panelu sterowania, przeznaczony jest bowiem do samoczynnego czyszczenia układu spieniania mleka, a odłączaną dyszę spieniającą, a także wyjmowaną tackę ociekową bezproblemowo można umyć pod bieżącą wodą.

Uwagę zwraca także konwencjonalny design nowego ekspresu ciśnieniowego CMP601, który sprawia,prosto można go zespolić do każdej kuchennej aranżacji. Kompaktowe i obudowa tworzona z czarnego tworzywa z elementami stalowymi sprawią, iż ekspres wkomponuje się w każdą kuchenną przestrzeń, także w taką, w której wydaje się brakować miejsca na urządzenie tego typu.EAN: 5901750502668
Gwarancja: gwarancja zewnętrzna 24 miesiące
Kod dostawcy: BLAUPUNKT CMP601
rodzaj: Ciśnieniowy
Obsługa: Ręczny
Moc: 1350 W
Ciśnienie: 15 bar
Młynek: Nie
Spieniacz do mleka: Tak
objętość zbiornika na wodę: 1.8 l
Funkcja gorącej wody: Nie
automatyczne wyłączanie: Tak
Wskaźnik poziomu wody: Tak
Funkcje specjalne: Możliwość przygotowania espresso i kaw mlecznych (cappuccino, latte) Funkcja zatrzymania przepływu wody zezwalająca uzyskać oczekiwaną wielkości kawy wyekwipowany w mechanizmy zabezpieczające przed przegrzaniem i nadmiernym wzrostem ciśnienia
Kolor: czarny
Akcesoria w pakiecie: Trzy filtry (pojedyncze espresso, podwójne espresso, do saszetek 44 mm) Odłączana dysza spieniająca Wyjmowana tacka spływowa dla komfortu czyszczenia
wymiary: 320 x 248 x 365 mm
Waga: 4.8 kg