Pochodzenie człowieka (3 płyty DVD) promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie Księgarnia Katolicka Fundacji Lux Veritatis

Parametry

Producent:Praca zbiorowa
Kategoria:Filmy dokumentalne
Nośnik DVD

Opis

Klucze ewolucji człowieka

kolekcja o ewolucji, stworzeniu i wierze; promowany przez Papieską Radę ds. Kultury i część projektu STOQ (Nauka, teologia i poszukiwania ontologiczne). Darwin był dyskutowany w dziewiętnastym wieku, a w dwudziestym wieku ideologie wykorzystywały ewolucję do uzasadnienia materializmu albo rasizmu. Dzisiaj niewielu zaprzecza skamielinom, lecz debata nie wygasa. Krąży wokół tego pytania: czy istnieje inteligencja, która kierowała cudownym procesem ewolucji? Dziewięć filmów dokumentalnych odpowiada na te i mnóstwo innych pytań z uprzejmością, zaskakującymi obrazami i wielką naukową dyscypliną.
angażuje około 40 specjalistów i badaczy z różnych krajów, w tym dwóch laureatów Nagrody Nobla. Oprócz danych paleontologicznych nakreślono rozmaite teorie darwinistyczne i neodarwinistyczne, a także stanowiska rozmaitych grup chrześcijańskich w obliczu ewolucji: od kreacjonizmu i „inteligentnego projektu" do pozycji papieży Piusa XII. Jan Paweł II i Benedykt XVI.

Ta seria, pod patronatem Papieskiej Rady ds. Kultury, daje nam chrześcijańską wizję, która pozwala nam zrozumieć związek pomiędzy odkryciami naukowymi, które mówią nam o pewnej ewolucji, a naszym byciem jako stworzenie będące produktem twórczej decyzji Boga. Jest to zatem konieczna praca dla każdego katolika, który pragnie dogłębnego zrozumienia mitów i błędów darwinizmu i kreacjonizmu.