Tajemnica ojca Pio (książeczka + DVD) promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie Księgarnia Katolicka Fundacji Lux Veritatis

Parametry

Producent:Zavala Jose Mario
Kategoria:Filmy dokumentalne
Nośnik DVD

Opis

Sam dla siebie jestem tajemnicą.

św. Ojciec Pio

Święty Ojciec Pio, jeden z największych świętych w historii Kościoła, na wielkim ekranie.

O św. Ojcu Pio dużo już napisano i powiedziano. Czy są jeszcze fakty, które powinny ujrzeć światło dzienne? Taką tematykę porusza/Tajemnica Ojca Pio. /W filmie nakręconym w konwencji dziennikarskiego śledztwa widz towarzyszy głównemu bohaterowi krok w krok.

Reżyser Jose Maria Zavala w swym obrazie zebrał niepublikowane dotąd dokumenty, zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci i osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, i zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Podąża śladami Ojca Pio od dzieciństwa aż do śmierci i kanonizacji. W filmie usłyszymy autentyczny głos świętego i zobaczymy sporo nagrań z jego codziennego życia w klasztorze, a nawet z ekshumacji.

Ten znany z minimalistycznieści zakonnik był pełen radości, poczucia humoru, a głównie wypełniony miłością do Boga i ludzi. Po obejrzeniu tego materiału nikt już nie będzie miał wątpliwości, że najwyższą wartością dla niego była miłość i dla niej był gotów mnóstwo wycierpieć. Wypowiedzi świadków ukazują ogrom prób, jakim święty został poddany: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o kontakty z kobietami; ogromne prześladowania nawet ze strony osób związanych z Kościołem.

efektowna muzyka, unikatowe fotografie i nagrania, świadectwa nawróceń i niewytłumaczalnych medycznie uzdrowień, a także autentyczny głos Ojca Pio sprawia, że widz /Tajemnicy Ojca Pio/ dotyka świętości.