SEKRETY JEZUITÓW. FAKTY-CUDA-TAJEMNICE + film DVD promocja 2020

sprawdź dostępność w sklepie Księgarnia Katolicka Fundacji Lux Veritatis

Parametry

Producent:Praca zbiorowa
Kategoria:Filmy religijne
Nośnik DVD

Opis

Film dokumentalny, po obejrzeniu którego lepiej poznamy jezuitów, w tym naszego świętego Stanisława Kostkę. Filmowy dokument odpowie na pytania dotyczące zakonu, którego założycielem był Ignacy Loyola: Kim są jezuici? Co jest ich powołaniem? Jakie niosą przesłanie? W jaki sposób Towarzystwo Jezusowe stało się najbardziej wpływową instytucją katolicką na świecie? Jak to się stało, że jezuici zostali rozwiązani przez papieża, a stulecia później jezuita został papieżem?

Sekrety Jezuitów wprowadzają widza do serca rodziny zakonnej. Jezuici do dnia dzisiejszego odgrywają znaczącą rolę w życiu Kościoła Rzymsko-katolickiego. Na załączonym do książki drugim filmie, wybierzemy się „Śladami św. Stanisława Kostki" do Rostkowa, miejsca urodzenia polskiego świętego jezuity, poprzez Przasnysz i Pułtusk. Rocznica urodzin św. Stanisława Kostki, a także rok 2018 ogłoszony Rokiem Świętego Stanisława Kostki, to ważny czas, żeby lepiej poznać jezuitów. Wakacje są rewelacyjnym okresem na odwiedzenie Diecezji Płockiej, śladami Św. Stanisława Kostki.

"Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć" – czego dotyczyły słowa wypowiedziane przez św. Stanisława Kostkę? Wszystko o naszym, polskim świętym jezuicie przeczytają Państwo w książce z filmami SEKRETY JEZUITÓW i ŚLADAMI ŚW. STANISŁAWA KOSTKI.