Święty niezłomny - film dvd marki Praca zbiorowa promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie Księgarnia Katolicka Fundacji Lux Veritatis

Parametry

Producent:Praca zbiorowa
Kategoria:Filmy religijne
Nośnik DVD

Opis

Nauczyciel, kapłan, męczennik. Pedro Poveda.

W serii Ludzie Boga, w tomiku książkowo-filmowym pod numerem 77, przedstawiamy film „ŚWIĘTY NIEZŁOMNY", hiszpańska produkcja twórców filmu „Zakazany Bóg". Film kinowy w Polsce, wielokrotnie nagradzany na festiwalach katolickich.

Film opowiada inspirującą historię życia hiszpańskiego księdza Pedro Povedy, który większość swojej posługi kapłańskiej poświęcił ludziom najuboższym, w tym dzieciom. Ksiądz Pedro Poveda otworzył świeże ścieżki do edukowania i dzieci w XX wieku. Założył Stowarzyszenie Terezjańskie zajmujące się duchowym przygotowaniem nauczycieli, aktywnie wspierał walkę o prawa kobiet. Zginął śmiercią męczeńską w 1936 roku, w 2003 roku pozostał ogłoszony świętym poprzez papieża Jana Pawła II. Ten film, obraz empatii, miłosierdzia i bezgranicznego oddania swej posłudze, naprawdę uczy.

Na płycie DVD zamieszczone zostały materiały edukacyjne, które można zastosować do pracy z młodzieżą po obejrzeniu filmu. W dodatku w opcji materiały dopełniające zobaczymy w etiudzie filmowej polskich karmelitów bosych, zakon, z którego wywodził się Pedro Poveda.