Cokin NUANCES L(Z Pro) NDx4 promocja 2020

Cena382.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Photo4B

Parametry

Producent:Cokin
Kategoria:Filtry fotograficzne

Opis

Filtry szare Cokin NUANCES (wymiar L) powstają w oparciu o użycie technice powłok nanokrystalicznych naniesionych obustronnie na hartowane szkło mineralne Schott B 270®. Tego rodzaju szkło jest znane ze swej wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Na dodatek cechuje się niskim poziomem wewnętrznych odbić światła oraz wysokim poziomem transmisji. Wysoka jakość optyczna przekłada się na to, iż filtry Cokin NUANCES wykazują się niemal nadzwyczajną neutralnością równocześnie w spektrum widzialnym światła jak i w podczerwieni. Dzięki czemu filtry można zestawiać ze sobą bez ograniczeń i bez obaw o powstanie niechcianych zafarbów na rejestrowanym obrazie czy to filmowym czy fotograficznym.
Filtry Cokin NUANCES są zaprojektowane specjalnie do tego, żeby z ich pomocą rejestrować zdjęcia o niezwykle długich czasach naświetlania. Oprócz tego pomagają także w pracy z przysłoną w trakcie filmowania z płytką głębią ostrości.
Filtry Cokin NUANCES są kompatybilne z systemem Cokin CREATIVE. Filtry w rozmiarze L mogą być użytkowane ze typowymi wrotami (matte-boxami) mającymi kieszeń na filtry w wymiarze 4"x4" (100x100mm) co docenią osoby wykorzystujące tego typu sprzęt podczas filmowania.

Filtr ND4 oferuje redukcję światła wynoszącą 2 stopnie przysłony co pozwala np. Na wydłużenie czasu ekspozycji z 1/1000s do 1/250s lub otwarcie przysłony z poziomu f/45 do f/22 (przy zachowaniu pozostałych parametrów ekspozycji).

Podstawowe atrybuty:
  • pasuje do systemu Cokin Z-Pro (wymiar L)
  • powłoki nanokrystaliczne