nuances l(z pro) ndx8 marki Cokin promocja 2020

Cena382.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Photo4B

Parametry

Producent:Cokin
Kategoria:Filtry fotograficzne

Opis

Filtry szare Cokin NUANCES (wymiar L) powstają w oparciu o użycie technologii powłok nanokrystalicznych naniesionych obustronnie na hartowane szkło mineralne Schott B 270®. Tego typu szkło jest znane ze swojej wysokiej oporności na uszkodzenia mechaniczne. W dodatku cechuje się niskim poziomem wewnętrznych odbić światła, a także wysokim poziomem transmisji. Wysoka jakość optyczna przekłada się na to, że filtry Cokin NUANCES wykazują się niemal wspaniałą neutralnością jednocześnie w spektrum widzialnym światła jak i w podczerwieni. Dzięki temu filtry można zestawiać ze sobą bez ograniczeń i bez obaw o powstanie niechcianych zafarbów na rejestrowanym obrazie czy to filmowym czy fotograficznym.
Filtry Cokin NUANCES są zaprojektowane specjalnie do tego, aby z ich pomocą rejestrować zdjęcia o niezwykle długich czasach naświetlania. Oprócz tego pomagają także w pracy z przysłoną podczas filmowania z płytką głębią ostrości.
Filtry Cokin NUANCES są kompatybilne z systemem Cokin CREATIVE. Filtry w rozmiarze L mogą być stosowane ze typowymi wrotami (matte-boxami) mającymi kieszeń na filtry w wymiarze 4"x4" (100x100mm) co docenią osoby wykorzystujące tego typu sprzęt podczas filmowania.

Filtr ND8 proponuje redukcję światła wynoszącą 3 poziomy przysłony co pozwala np. Na wydłużenie czasu ekspozycji z 1/1000s do 1/125s albo otwarcie przysłony z poziomu f/45 do f/16 (przy zachowaniu pozostałych parametrów ekspozycji).

Podstawowe cechy:
  • nadaje się do systemu Cokin Z-Pro (wymiar L)
  • powłoki nanokrystaliczne