Filtr Hoya UV HD 52mm (YHDUV052) Darmowy odbiór w 21 miastach!, YHDUV052 promocja 2022

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Filtr Hoya UV HD 52mm (YHDUV052) Darmowy odbiór w 21 miastach!, YHDUV052 oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 109.99 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
Hoya UV 52 mm HD
109.99
OleOle!
Hoya UV 52 mm HD
109.99
RTV EURO AGD

Parametry

Producent:Hoya
Kategoria:Filtry fotograficzne
Średnica 52 mm
Rodzaj UV

Opis

Filtr Hoya HD UV to najnowsza i najistotniej zaawansowana technologicznie kolekcja filtrów UV firmy Hoya przeznaczona dla wymagających użytkowników. Zaimplementowano w niej specjalny wariant szkła o wysokiej gęstości, które skrupulatnie odcina niechciane w fotografii promieniowanie UV. Powierzchnia szkła została chemicznie utwardzona, co zapewniło jej aż czterokrotnie większą wytrzymałość na pęknięcia i zarysowania aniżeli zwykłe szkło optyczne.

W filtrach kolekcji HD użyte zostały 8-warstwowe powłoki antyrefleksyjne po obu stronach filtra najnowszej generacji odznaczające się rozszerzoną odpornością na wodę, tłuste plamy i zarysowania. Dzięki temu utrzymanie ich w czystości jest łatwiejsze w przypadku innych filtrów. Nowe powłoki średni współczynnik transmisji światła na poziomie 99.35% w zakresie od 400 do 700nm, czyli w całym spektrum światła widzialnego. Eliminują tym samym niepożądane odblaski od powierzchni szkła i minimalizują straty światła docierającego do materiału światłoczułego.

Filtry UV z linii Hoya HD używane są w fotografii w celu eliminacji dominanty kolorystycznej powodowanej poprzez promieniowanie UV. Pozwalają uzyskać lepsze nasycenie odcieni i poprawić kontrast zdjęć, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Są na dodatek wspaniałym zabezpieczeniem obiektywu przed czynnikami zewnętrznymi. Bronią jego przednią soczewkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Mogą być stosowane równocześnie w fotografii kolorowej, jak i czarno-białej.

Filtry serii HD wyekwipowane są w ultracienkie niskoprofilowe ramki, które zapobiegają winietowaniu w przypadku korzystania z obiektywów o nad wyraz szerokim polu widzenia. Szkło mocowane jest w nich pod wysokim ciśnieniem, co zagwarantuje precyzję a jednocześnie solidność montażu.

Test wytrzymałości filtrów Hoya