Hoya filtr uv (0) hd 58 mm (0024066051035) promocja 2022

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Hoya filtr uv (0) hd 58 mm (0024066051035) oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 129.99 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
Hoya UV 58 mm HD
129.99
RTV EURO AGD
Hoya UV 58 mm HD
129.99
OleOle!

Parametry

Producent:HOYA
Kategoria:Filtry fotograficzne
Średnica 58 mm
Rodzaj UV

Opis

Filtr Hoya HD UV to najnowsza i najistotniej zaawansowana technicznie linia filtrów UV firmy Hoya asygnowana dla wymagających użytkowników. Zastosowano w niej specjalny wariant szkła o wysokiej gęstości, które precyzyjnie odcina niechciane w fotografii promieniowanie UV. Powierzchnia szkła została chemicznie utwardzona, co zapewniło jej aż czterokrotnie obszerniejszą odporność na pęknięcia i zarysowania niż zwykłe szkło optyczne.

W filtrach linii HD użyte zostały 8-warstwowe powłoki antyrefleksyjne po obu stronach filtra najnowszej generacji odznaczające się powiększoną wytrzymałością na wodę, tłuste plamy i zarysowania. Dzięki czemu utrzymanie ich w czystości jest łatwiejsze w przypadku innych filtrów. Nowe powłoki średni współczynnik transmisji światła na poziomie 99.35% w zakresie od 400 do 700nm, czyli w całym spektrum światła widzialnego. Eliminują tym samym niechciane odblaski od powierzchni szkła i minimalizują straty światła docierającego do materiału światłoczułego.

Filtry UV z linii Hoya HD stosowane są w fotografii w celu eliminacji dominanty kolorystycznej powodowanej przez promieniowanie UV. Pozwalają uzyskać lepsze nasycenie kolorów i poprawić kontrast zdjęć, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Są dodatkowo doskonałym zabezpieczeniem obiektywu przed czynnikami zewnętrznymi. Bronią jego przednią soczewkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Mogą być wykorzystywane zarówno w fotografii kolorowej, jak i czarno-białej.

Filtry serii HD wyekwipowane są w ultracienkie niskoprofilowe ramki, które zapobiegają winietowaniu w przypadku korzystania z obiektywów o wyjątkowo szerokim polu widzenia. Szkło mocowane jest w nich pod wysokim ciśnieniem, co gwarantuje precyzję a jednocześnie trwałość montażu.