Foxgames Gra manhattan (pl) (5907078169224) promocja 2021

Cena90.99
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:Foxgames
Kategoria:Gry karciane

Opis

Manhattan to najnowsza odsłona gry, który od ponad dwóch dekad uznawana jest za klasykę gatunku. Za prostymi zasadami, które można wytłumaczyć dosłownie w pięć minut kryje się głębia, którą docenili gracze i krytycy na całym świecie.

Tytuł ten otrzymał najszczególniej prestiżową nagrodę w branży – Spiel Des Jahres 1994.W swoim ruchu gracze wybierają jedną z przystępnych kart budowy, która określa im pozycję, na której można wybudować budynek.

Następnie gracz wybiera jedno z miast i we wyszczególnionym miejscu kreuje, bądź nadbudowuje jeden z istniejących wieżowców. Na koniec każdej z 4 rund następuje podliczenie. Gracze zdobywają punkty za każdy kontrolowany budynek, większość w danym mieście i najwyższy budynek na planszy.

Mamy tu więc tradycyjne territory control z domieszką zarządzania ręką.Jak grać?- wybierz jedno z 6 miast i postaw budynek zgodnie z miejscem wyróznionym na karcie,- możesz także nadbudować wieżowiec innego gracza, a tym samym stać się właścicielem budynku,- gracze dostają punkty za posiadane budynki, większość w danym mieście i najwyższą konstrukcję.elementy gry:- plansza do gry,- 45 karty budynków,- 96 plastikowych budynków,- 4 plastikowe pokaźniki graczy,- 4 plansze gracza,- 1 plastikowy widocznik rundy,- instrukcja.Ilustracje: Jacqui Davis, Monika MuchaLiczba graczy: 2 – 4 graczyDługość rozgrywki: ok.

30 minWiek: 8+