Portal games Neuroshima hex 3.0 - mephisto promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:Portal Games
Kategoria:Gry karciane

Opis

Anomalie rodem z radioaktywnych lejów po bombie rodzą potworności, o których nie śniło się przedwojennym naukowcom.

Mephisto to gigantyczny czerw, jedyna w swoim typu synteza ciała i stali, która stanowi zagrożenie nawet dla dobrze uzbrojonych sił ekspedycyjnych. Skażony krater kusi jako szlak na skróty i źródło zasobów, lecz nader nieraz staje się dla przybyszów cmentarzyskiem. Wejście na terytorium monstrum oznacza bowiem zmagania na jego zasadach, z mrowiem pułapek i podstępów z dawna czekających na ofiarę. To jak walka z całą armią, a nie z pojedynczą istotą!

Mephisto, zaprojektowany przez Michała Herdę jest już czwartym armypackiem. Jeśli zastanawiacie się jak może wyglądać armia zaprojektowana poprzez człowieka który stworzył Hexogłówki, to Mephisto jest dla was odpowiedzią.

w przypadku Mephisto cały ciężar ofensywy tej armii dźwiga na sobie jej sztab. Podobnie jak w przypadku armii Dancer, ma on możliwość atakowania sztabów przeciwnika, jednak w całej armii nie odszukamy żadnej jednostki która mogła aby go w tym wyręczyć.
dodatkową siłę i sprawność ataku sztabu zapewniają w armii Mephisto Wszczepy. Wszczepy są nowym wariantym jednostki zezwalającym zapewnić Mephisto uzupełniającą siłę, inicjatywę, a czasem i dopełniające akcje możliwe do wykonania na planszy. Wszczep Transmitera pozwala na wykonanie akcji Roszada, wszczep Ogona pozwoli odepchnąć jednostki przeciwnika. Dzięki Wszczepowi Szczęk będziemy mogli nawet wywołać bitwę nie posiadając żetonu bitwy na ręce.

Jak silne może być Mephisto? Wyłożenie wszelkich wszczepów Szponów na planszę pozwoli Mephisto atakować z potworną siłą 5, a to wciąż nie jest kres jego możliwości. Tak ogromna siła połączona z umieszczonymi na planszy, praktycznie pozbawionymi możliwości obrony Wszczepami, kreuje na zupełnie świeże sytuacje i wymusza na graczu świeże podejście do strategii.
Przed wami Mephisto. Ucierane na przestrzeni lat schematy zostaną złamane.

dopełniające dane:

Autor: Michał Herda
Wydawca: Portal Games
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska