Big Pharma (PC) promocja 2021

jest dostępny w sklepie MediaMarkt.pl

Parametry

Producent:CD Projekt
Kategoria:Gry komputerowe
Wersja językowa polska
Gatunek strategia
PEGI (wiek gracza) 3+
Wersja pudełkowa

Opis

Big Pharma to strategia ekonomiczna o zarządzaniu firmą farmaceutyczną. Jest to debiutancki projekt studia Twice Circled, a przy produkcji pomagała producent Positech Games, znana z Gratuitious Space Battles i kolekcji Democracy.

Gracze zasiadają w fotelu prezesa nieznacznej korporacji, dopiero przymierzającej się do podboju rynku. Naszym zadaniem jest oczywiście prowadzenie badań nad lekarstwami, które ocalą życia milionów i zmniejszą cierpienie na całym świecie, a przy okazji pozwolą nam solidnie zarobić. To ostatnie jest priorytetem, więc altruistyczne pobudki najlepiej jest schować do szuflady. Niektóre mniej skuteczne leki okażą się bowiem po prostu bardziej opłacalne, a wyleczenie wszystkich chorób byłoby nad wyraz złe dla naszego biznesu.

Karierę rozpoczynamy skromnie, z kilkoma zardzewiałymi maszynami, przy pomocy których opracujemy specyfiki pomagające w lekkich przypadłościach. Zarobione pieniądze zainwestujemy potem w coraz lepszy sprzęt i personel, co pozwoli odkrywać nowe intensywne elementy i bezprecedensowe technologie, które ostatecznie doprowadzą do opracowania bezprecedensowych lekarstw. Oczywiście cały ten rozwój musi być jednostajny, tak by przychody i wydatki zostały stosownie zbilansowane.

by nie było za łatwo, na drodze do sukcesu i fortuny stoi konkurencja, regularnie wypuszczająca alternatywne lekarstwa i specyfiki. W dodatku wirtualny rynek ulega regularnym zmianom. Część z nich powodują rywale, a inne wynikają ze zwykłego upływu czasu. Przykładowo - nasze doskonałe tabletki na grypę raczej nie znajdą wielu klientów wewnątrz lata, a w czasie zimy nie mamy co liczyć na sprzedaż uniemożliwiającego powstawaniu zmarszczek kremu z filtrami przeciwsłonecznymi.

Poza mechanizmami strategii ekonomicznej Big Pharma oferuje także komponenty zaczerpnięte z gier logicznych. Miejsce w laboratoriach jest bowiem drogie, więc zastosowanie go w stu procentach ekspresowo staje się absolutnym priorytetem. Mnóstwo czasu spędzamy zatem na wymyślaniu nieprzeciętnych konfiguracji sprzętów w naszym ośrodku.


właściwości GRY:
35 biznesowych wyzwań z dziedziny farmaceutyki
Zmierz się z wyzwaniami współczesnego biznesu farmaceutycznego.
7 wymagających scenariuszy
Rozbuduj swoją firmę, od skromnej fabryki po światowy koncern.