Fallout 4 (PC) promocja 2021

jest dostępny w sklepie MediaMarkt.pl

Parametry

Producent:Bethesda Softworks
Kategoria:Gry komputerowe
Wersja językowa polska
Gatunek akcja
PEGI (wiek gracza) 18+
Wersja pudełkowa

Opis

Fallout 4
Gra nowa, w folii.

Język:
Polski
Gatunek:
Akcja/RPG
PEGI:
18+

seria Fallout to jeden z tych cyklów, których nie trzeba prezentujeć właściwie żadnemu graczowi. Marka została zapoczątkowana w 1997 roku poprzez studio Interplay Entertainment. W pierwszej części trafialiśmy do postapokaliptycznego świata, w którym brali udział w niesamowitej przygodzie. Tytuł zapisał się wielkimi literami w annałach historii gier wideo i już po roku doczekał się kontynuacji. W późniejszych latach marka była jednak traktowana po macoszemu (ukazały się jedynie dwa spin-offy - Fallout Tactics: Brotherhood of Steel w 2001 roku i Fallout: Brotherhood of Steel w 2004 roku). Dopiero w 2008 roku proces powrócił na właściwe tory za sprawą Fallout 3, wytworzonego już przez firmę Bethesda, która przejęła prawa do IP. Za Fallouta 4 odpowiada ekipa Bethesda Game Studios – jeden z najbardziej lubianych deweloperów gier RPG. Studio znane jest przede wszystkim z cyklu The Elder Scrolls, którego ostatnia odsłona, The Elder Scrolls V: Skyrim, uznawana jest powszechnie za jedno z największych dzieł w historii elektronicznej rozrywki, a dodatkowo jest tytułem, który niezwykle pokochali moderzy. Zespół ten stworzył też trzecią część Fallouta, więc postapokaliptyczne klimaty nie są mu obce. Fabuła Fallouta 4 rozpoczyna się na przedmieściach amerykańskiego Bostonu, na kilka chwil przed tragicznym w skutkach wybuchem nuklearnym. Podczas niedługiego wstępu poznajemy rodzinę bohatera i formujemy naszą postać (mężczyzny lub kobiety), dokonując zmian w wyglądzie zewnętrznym i przydziału punktów umiejętności.

Chwilę później następuje wspomniany wybuch, po którym nasz protagonista rozłącza się z rodziną i trafia do przeciwatomowego schronu nr 111. Akcja właściwa początkuje się 200 lat później, kiedy kontrolowana przez nas postać wychodzi ze schronu na powierzchnię i rozpoczyna walkę o przetrwanie w nieprzyjaznym, postapokaliptycznym środowisku. W zależności od indywidualnych preferencji, akcję w Fallout 4 obserwujemy z perspektywy pierwszo lub trzecioosobowej, a mechanika rozgrywki bazuje w sporej mierze, na rozwiązaniach znanych graczom z Fallouta 3. W grze powracają m.in. Tak standardowe części kolekcji, jak system atrybutów S.P.E.C.I.A.L., czy system celowania V.A.T.S., zezwalający na skrupulatne oddanie strzału w wybraną część ciała przeciwnika. W tworzeniu pojawia się także możliwość przygarnięcia psa, któremu w toku rozgrywki możemy wydawać proste polecenia. Celem nadrzędnym, jaki postawili sobie twórcy, stała się jednak absolutna swoboda rozgrywki, tak więc to od gracza zależy to, gdzie się uda i w jaki sposób jego poczynania wpłyną na dalszy rozwój fabuły.

w kontraście do poprzednich odsłon serii, wydatnemu rozbudowaniu uległ system rzemiosła, zezwalający m.in. Na recykling części otoczenia i użycie ich do stworzenia zupełnie nowych przedmiotów, a choćby całych budynków, które pełnią rolę schronienia dla bohatera, jego psa oraz innych ocalałych. W grze dostępnych jest 50 bazowych typów broni, z których każdy poddać możemy ponad 700 modyfikacjom. W Falloucie 4 powraca także w lepszej formie znany fanom kolekcji organizer o nazwie PipBoy, w którym oprócz całego centrum zarządzania wyszukamy m.in. Także proste gry. Pod względem oprawy Fallout 4 bazuje na zmodyfikowanej wersji autorskiego silnika Bethesdy o nazwie Creation i prezentuje się bezapelacyjnie najlepiej z dotychczasowych odsłon linii. Mimo szeregu zmian w mechanice i interfejsie gry (np. Nowy system dialogowy) autorom udało się zachować najważniejsze komponenty poprzedniczek oraz niepowtarzalny klimat serii.