Ale Japa (5906018021165) promocja 2022

Cena35.97
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Urwis.pl

Parametry

Producent:Alexander
Kategoria:Gry planszowe

Opis

Czy masz dystans do siebie? Czy potrafisz śmiać się z siebie samego? W dzisiejszych czasach tak naprawdę jest to jedna z kluczowych kompetencji, koniecznych do szczęśliwej egzystencji. Istotnie znaczenie ma dla młodych ludzi, szukających akceptacji wśród rówieśników.

Ale Japa to zręcznościowa gra towarzyska z zastosowaniem rekwizytów, w której nakładamy na swoje twarze – maski. Prezentują one rozmaite miny wraz z całym wachlarzem emocji. W maskach tych często wyglądamy zabawnie, czy wręcz niedorzecznie, przez co równocześnie my jak i przeciwnicy nie jesteśmy w stanie powstrzymać się od śmiechu. W trakcie gry zmieniamy je często. Wszystko po to, żeby zmylić przeciwnika.

Nie wszystkie maski są spektakularne i prezentujące pozytywne emocje, tak jak w życiu nie wszyscy tacy jesteśmy. To znikomy pstryczek w nos dla wszechobecnego kultu efektowna. Czyż nie jest tak, iż chcemy za każdym razem wyglądać pięknie i nienagannie. Ta gra pokazuje nas samych w przeróżnych odsłonach…na chwilę.

Zasady Gry

Zasady gry są nad wyraz proste. Każdy z graczy stawia przed sobą pionek, wybiera losowo maskę, zapamiętuje jej wygląd i zakłada na nos. Tasujemy karty i rozdajemy między graczy. Następnie każdy z uczestników zabawy kolejno wykłada po jednej karcie na stół. Jeżeli na odkrytej karcie będzie nasza maska, bronimy swojego pionka chwytając go, jeżeli zobaczymy tam maskę naszego przeciwnika szybko chwytamy za jego pionek. Odgadniętą kartę kładziemy pod spód swojej talii. Osoba, której maska została prawidłowo rozpoznana, zmienia twarz na inną wybraną losowo. Rozgrywkę kończymy w momencie gdy jeden z graczy pozbędzie się wszystkich swoich kart. Wygrywa osoba, która w tym momencie będzie miała ich najwięcej.

zalety gry lecz JAPA:

  • Rozbawia do łez.
  • sprawia, iż dorosły staje się też śmieszny, co przyczynia się do skracania dystansu między rodzicami a dziećmi, dziadkami a wnukami.
  • Pomaga w wytwarzaniu więzi przez wspólny śmiech, który wiąże.
  • pokazuje jak ulotną rzeczą jest wygląd, że prawdziwe „ja” kryje się wewnątrz, a to co na zewnątrz to tylko fasada, którą można zmienić, nadal pozostając sobą.
  • Oswaja ze śmiesznością, uczy radzenia sobie z nią, pokazuje, iż bycie śmiesznym nie musi być czymś negatywnym, że jeżeli nauczymy się w pewnych sytuacjach być „klaunami” możemy zyskać sympatię innych.
  • Rozwija refleks i spostrzegawczość.

Zawartość opakowania

Maski - 10 szt

Pionki - 5 szt

Karty - 110 szt.

Instrukcja

Alexander to rodzinna firma z w pełni polskim kapitałem, produkująca od ponad 40 lat gry i zabawki edukacyjne dla dzieci. Prawie wszystkie komponenty dostępne w naszych grach i zabawkach edukacyjnych wytwarzane są w naszym zakładzie, znajdującym się w Chwaszczynie koło Gdyni.