Rebel Bąbelsy (5902650610729) promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie Urwis.pl

Parametry

Producent:Rebel
Kategoria:Gry planszowe

Opis

ZBIERZ JE WSZYSTKIE!

Gra inspirowana popularną grą na smartfony w spadające kolorowe kulki.
Proste zasady - dużo zabawy.

Wiek: od 8 lat
liczba graczy: 1-2
Czas gry: ok. 30 minut
Wydawca: Rebel
Projektant: Gregory Oliver
Ilustrator: Aleksiej Rudikow
Wydanie: polskie

Zbierz je wszystkie!
Bąbelsy to drobne, koliste i kolorowe stworzenia o niezrównanych zdolnościach. Unoszą się w otaczającej planetę próżni kosmicznej i przemieszczają dzięki sile grawitacji. Gdy jednak wylądują na którejś z planet, niejednokrotnie oddzielają się od stada swych pobratymców, żeby na niej zamieszkać z kilkoma przyjaciółmi.
Twoim zadaniem jest ustawienie Bąbelsów w odpowiedniej konfiguracji kolorystycznej i upewnienie się, że większość z nich wyląduje na powierzchni Twojej planety.

Ale o co w tym chodzi?
Plansza składa się dwóch wysp (po jednej na każdego gracza), a pomiędzy nimi fruwa chmurka pełna lewitujących Bąbelsów (starannie 10). W swojej turze gracz musi:
  • zamienić miejscami dwa Bąbelsy w chmurce,
  • zaprosić (zsunąć) dwa sąsiadujące ze sobą Bąbelsy na swoją planetę. Jeśli na wyspie gracza w pewnym momencie znajdą się w ciągłej linii 3 (albo więcej) Bąbelsy w jednym kolorze, gracz zabiera je i zatrzymuje jako zdobyte punkty zwycięstwa. Na dodatek aktywuje ich zdolność specjalną pozwalającą ułatwić sobie grę albo przeszkodzić przeciwnikowi.
  • uzupełnić chmurkę o 2 brakujące Bąbelsy.
Dlaczego pokochasz Bąbelsy?
  • bardzo prosta mechanika gry pozawala wytłumaczyć zasady podczas samej rozgrywki. Do gry można zaprosić dosłownie każdego i obie osoby będą bawić się wyśmienicie. Ze znajomym, z rodzicem, z dzieckiem, z babcią. Polecamy każdemu!
  • Z jednej strony prosta, z drugiej o niewielkim stopniu losowości (losowo jedynie wydobywa się żetony Bąbelsów z woreczka) - w efekcie mamy grę zezwalającą na przewidywanie i planowanie, lecz bez konieczności wgłębiania się w trudne zasady lub poważne strategie, w które obfitują gry kompletnie pozbawione losowości.
  • Są prześliczne, pomysłowo narysowane, przejrzyste i bardzo przyjemne dla oka. Każdy chciałby posiadać takiego Bąbelsa w domu:D

Zawartość pudełka:

96 kolorowych bąbelsów (16 czerwonych, 16 fioletowych, 16 żółtych, 16 czarnych, 16 zielonych, 16 niebieskich) • 1 woreczek • 1 dwustronna plansza • 1 instrukcja

rozmiary opakowania: 227 x 117 x 43 mm