Dixit Odyseja promocja 2021

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Dixit Odyseja oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 106.14 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-28%
Rebel Gra Dixit Odyseja
106.14
Urwis.pl
Gra Dixit Odyssey
146.48
5.10.15.

Parametry

Producent:REBEL
Kategoria:Gry planszowe

Opis

Wstukaj kod rabatowy prezent w 🛒 i oszczędź 15%! zobacz wszystkie tytuły pokryte migoczącym konfetti w kategorii: 🍾 Karnawałowe centrum imprezowe 🎉 Szampańskiej zabawy! 🥂 Wstrzymaj na chwilę oddech!

Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest enigmatyczne zdanie, ale tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną poprzez pozostałych graczy.

Z Dixit Odyssey odkryjesz na nowo magiczny świat Dixit – na ogół nagradzanej gry ostatnich lat. Daj ponieść się wyobraźni, odkrywając tajemnice nowych kart. Tylko uważaj, aby nie wpaść w pułapki zastawiane przez innych graczy!

Dzięki nowym wariantom, w grze może brać udział aż do 12 osób. Razem wyruszcie na poszukiwanie nowych, zaczarowanych światów. Na czym to polega? Każdy gracz w swej turze staje się bajarzem. Wybiera spomiędzy swych 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie.

Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spomiędzy swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej nadaje się do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole.

Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, początkuje się przyznawanie punktów.

Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie uzyskuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza – to znaczy, że skojarzenie było za proste, albo zbyt dosłowne.

W innych kombinacjach przydzielane są punkty i uwaga, jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną poprzez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia to dostajesz bonusowe punkty!

Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, równocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej. Pamiętaj, iż jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów!

Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich widoczną ulepszenie formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi.

Gra może służyć na dodatek jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne. Gra została nominowana przez Kapitułę Konkursu do nagrody Gra Roku 2010, jako jedna z najkorzystniejszych gier wydanych w Polsce w roku 2009.Gra otrzymała w 2009 roku nagrodę Golden Ace, French Game of the Year i została nominowana do niemieckiej nagrody Spiel des Jahres w 2010 roku.