Granna Król popiel promocja 2021

Cena25.77
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Urwis.pl

Parametry

Producent:Granna
Kategoria:Gry planszowe

Opis

Kiedy dawno temu tereny Rzeczypospolitej zamieszkiwał starożytny lud Polan, powstała atrakcyjna osada, której nadano nazwę Kruszwica. W mieście tym znajdował się doskonały królewski zamek z wysoką wieżą, która efektownie odbijała się w tafli jeziora Gopło.

Niestety władcą kraju został zły król Popiel. Nakładał na swój lud wysokie podatki, nie szanował ustalonych praw, myślał tylko o sobie i swoich potrzebach. Rodzina Popiela martwiąc się jego losem, próbowała nakłonić go do zmiany zachowania.

Niestety do króla nic nie docierało. Popiel miał dość swojej rodziny i w trakcie uczty zatruł wszystkich, poza swoją żoną Gertrudą. Wtedy z jeziora zaczęły wychodzić myszy i wszystkie popędziły na zamek z zamiarem zjedzenia okrutnego Popiela.

Zadaniem gracza jest przewodzić stadu wygłodniałych myszy, zdobywać punkty i otrzymać się na samą górę zamku w celu dorwania Popiela. Gra posiada proste zasady opierające się na modnej grze "Tetris".

Każdy z graczy zaczyna z jednym losowym kafelkiem z ilustracją myszy. Natomiast trzy kafelki układamy na górnych polach nad torem punktacji - będą one punktem odniesienia. Pionek króla umieszczamy w najniższym oknie.

W swej kolejce gracz kładzie kafelek na planszy w taki sposób, by stykał się on przynajmniej jednym bokiem z innym kafelkiem i aby nie zakrywał przeszkód na planszy (murów i okien). Podczas gry naszym zadaniem jest zdobycie punktów łącząc kafelki w taki sposób,budujeły pomarańczową kropkę znajdującą się na obrzeżach każdej kafelki - 1 pełna kropka to 1 punkt.

Po ułożeniu kafelka pobiera się nowy i kolejka przechodzi na kolejną osobę. Jeśli podczas gry kafelek dotknie okna, na którym stoi król, jego pionek od razu przenosi się na położoną wyżej okiennicę. Gracz w ramach nagrody losuje żeton bonusu.

Gra kończy się wtedy, gdy Król zostanie zepchnięty z najwyższego piętra poprzez, któregoś z graczy, jednak o wygranej decydują zdobyte w ciągu rozgrywki punkty. Prostota tytuły powoduje, że w grze odnajdą się także najmłodsi członkowie rodziny.Zawartość pudełka:- dwustronna plansza- 36 kafli z myszami- 5 pionków myszy- pionek króla Popiela- 8 żetonów nagród- 5 dwustronnych pokaźników- 6 podstawek- instrukcjaWiek: 6+liczba graczy: 2 - 5Średni czas gry: 30 minut