Death's Gambit (PS4) promocja 2021

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Death's Gambit (PS4) oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 99.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
Death's Gambit PS4 / PS5
99.00
RTV EURO AGD
Death's Gambit PS4 / PS5
99.00
OleOle!

Parametry

Producent:CD Projekt
Kategoria:Gry PlayStation4
PEGI (wiek gracza) 16+
Gatunek akcja
Wersja językowa angielska

Opis

Death’s Gambit to oldskulowe, dwuwymiarowe RPG akcji, czerpiące inspiracje zarówno z klasyki pokroju Castlevanii, jak i współczesnych produkcji rodzaju konsolowego Demon’s Souls. Za stworzenie gry na konsolę PlayStation 4 odpowiedzialne jest niezależne amerykańskie studio White Rabbit.

W grze wcielamy się w wysłannika śmierci imieniem Gambit, a naszym zadaniem jest oczyszczenie świata z nieprzemijalnych. Z naszą misją trafiamy na utrzymaną w stylistyce przeciętniewiecznej obcą planetę, gdzie przyjdzie nam stawić czoła zastępom rycerzy, nieumarłych i innych różnej maści potworów. Od czasu do czasu na naszej drodze stanąkonkretne monstra, których pokonanie wymagać będzie wspięcia się na korpus oprawcy i znalezienia jego słabych punktów. Ten element rozgrywki budzić może z kolei dość oczywiste skojarzenia z kultowym Shadow of the Colossus z konsoli PlayStation 2.

Rozgrywka koncentruje się na ogół na elementach akcji i podobnie jak wspomniane Demon’s Souls kładzie nacisk na wysoki poziom trudności, wymagający od graczy konieczności przemyślanego działania i nieszablonowych sposobów myślenia. W grze nie zabrakło jednak prostych części RPG, jak system levelowania i rozwoju postaci, a także całkiem znaczny zasób przystępnych broni i ekwipunku. W danej chwili nasza postać może być wyposażona w trzy przeróżne umiejętności specjalne (magiczne), jeden amulet leczący i dwa odmienne typy broni (w tym miecze, łuki, a nawet broń palną).

Autorzy gry postawili na modną wśród twórców niezależnych, pikselową stylistykę retro. Całość przedstawiona została w dwuwymiarowej perspektywie z boku, przypominającej konwencjonalne platformówki czy pierwsze produkcje typu action RPG z procesu Castlevania. Mimo to klimatyczna oprawa gry demonstruje się ciekawie i nie razi swą oldskulowością, zaś atmosferę rozgrywki na dodatek podkręca w głównej mierze filmowa ścieżka dźwiękowa autorstwa Kyle’a Hnedaka.