Tłuszcz leczy cukier zabija dieta ketogeniczna eliminująca choroby neurologiczne sercowo-naczyniowe cukrzycę otyłość I inne zaburzenia metaboliczne (408 str.) promocja 2022

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 3 sklepy z produktem Tłuszcz leczy cukier zabija dieta ketogeniczna eliminująca choroby neurologiczne sercowo-naczyniowe cukrzycę otyłość I inne zaburzenia metaboliczne (408 str.) oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 44.46 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-18%
tłuszcz leczy, cukier zabija.
44.46
TaniaKsiazka.pl
Tłuszcz leczy cukier zabija dieta ketogeniczna eliminująca choroby neurologiczne sercowo-naczyniowe cukrzycę otyłość i inne zaburzenia metaboliczne
48.68
Libristo.pl
Tłuszcz leczy, cukier zabija - Bruce Fife
54.50
OSMPower.pl

Parametry

Producent:Vital
Kategoria:Hobby i poradniki
ISBN 9788381683234
Oprawa miękka
Autor Bruce Fife
Wydawnictwo Vital
Ilość stron 408
Rok wydania 2019

Opis

Czy cukier nas zabija?

poprzez dziesięciolecia unikaliśmy tłuszczu, by spełnić ogólnie przyjęte zalecenia dotyczące redukcji jego spożycia. Udało nam się zniżyć nasze całkowite spożycie tłuszczu i zastąpić je tak zwanymi zdrowymi węglowodanami – przeważnie rafinowanymi ziarnami i cukrem. Jakie były konsekwencje dowiesz się z tej książki. Autor twierdzi, iż otyłość, cukrzyca i zaburzenia metaboliczne urosły do rozmiarów epidemii. Potwierdza to licznymi badaniami. Choroby serca są nadal naszym największym zabójcą. Podporządkowaliśmy się radom „ekspertów" i na skutek czego jesteśmy dzisiaj bardziej chorzy niż kiedykolwiek wcześniej. Co poszło nie tak? Zastąpienie tłuszczu rafinowanymi węglowodanami było najgorszym błędem dietetycznym XX wieku i doprowadziło do niebotycznych poziomów chorób przewlekłych, których doświadczamy teraz.

Dlaczego powinieneś jeść tłuszcz?

W całej historii tłuszcz był wysoko uwielbiany. Nasi starożytni przodkowie jedli każdy kawałek tłuszczu, który zdobyli, a choćby podejmowali wysiłek, aby otworzyć kości, aby uzyskać dostęp do tłustego szpiku kostnego. Kobiety w ciąży i karmiące otrzymywały dopełniające porcje tłuszczu, by zapewnić zdrowie równocześnie matce, jak i noworodkowi. Ludzie jedzą tłuszcz od tysięcy lat, a nasze ciało jest dobrze dostosowane do metabolizowania tego składnika pożywienia. Dzięki tej książce poznasz dowody na to, że tłuszcz leczy.

Bądź szczupły jedząc tłuszcz

Zmniejsz spożycie węglowodanów (najczęściej cukru i zbóż rafinowanych) i dodaj więcej dobrych tłuszczów do diety. W tej książce Autor, znany wszystkim jako badać leczniczych parametry oleju kokosowego, opisuje, w jaki sposób przemysł cukierniczy wpłynął na naukę i opinię publiczną, przekształcając konwencjonalne pożywienie w dietetycznego potwora. Dowiesz się jeszcze, dlaczego tłuszcze są jednymi z naszych najpotężniejszych zdrowych pokarmów i jak ich używać do cofania chorób przewlekłych i osiągania ulepszonego zdrowia.

Czy wiesz, że tłuszcz może:

• ustabilizować poziom cukru we krwi i insuliny,
• pomóc zrównoważyć poziom hormonów,
• chronić przed chorobami zakaźnymi,
• tworzyć zdrowy mikrobiom jelit,
• poprawić funkcje trawienne i złagodzić stany zapalne,
• zapewnić więcej substancji odżywczych aniżeli suplement multiwitaminowy,
• pomóc stracić nadmiar tkanki tłuszczowej, w tym pozbyć się otyłości brzusznej,
• bronić przed chorobami serca, cukrzycą oraz demencją,
• regulować ciśnienie krwi, wzrost komórek, funkcje immunologiczne, wydzielanie śluzu, aktywność układu współczulnego i sporo innych.

Ta książka podpowie Ci jak wybierać najzdrowsze tłuszcze i zastępować nimi to, co Ci szkodzi.