Książka "księga tradycyjnego obozowania, tom 1 - biwak" horace sowers kephart marki Wydawnictwo stary wspaniały świat promocja 2019

sprawdź dostępność w sklepie kolba.pl

Parametry

Producent:Wydawnictwo Stary Wspaniały Świat
Kategoria:Kalendarze

Opis

„Księga klasycznego obozowania” tom 1 autorstwa Horace'a Sowers Kepharta to obowiązkowa pozycja dla każdego pasjonata bushcraftu, która dopiero po ponad 110 latach od wydania doczekała się polskiego przekładu.

Autor książki-Horace Kephart to postać istotnie barwna. Był rewelacyjnie wykształcony, jego kariera szybko się rozwijała, miał szczęśliwą rodzinę i serię starych, drogocennych ksiąg.

W 1904 roku, posiadając 42 lata, Kepharta podjął brzemienną w skutkach decyzję, by porzucić dotychczasowe życie, zamieszkać w opuszczonej górskiej chacie i do końca swych dni, wieść żywot prostego człowiek lasu.

Po dwóch latach spędzonych na łonie natury opublikował książkę „The Book of Camping and Woodcraft”, w której dzięki swej rozległej wiedzy i doświadczeniu szeroko i barwnie opisał zagadnienia leśnego obozowania, współczesnego sprzętu, technik polowania, broni, obozowej kuchni oraz wiedzy nieodłącznie związanej z bytowaniem w głuszy.

Wydana w 1906 roku książka stała się bestsellerem i niezmiennie od ponad 100 lat stawi jedną z najważniejszych i najchętniej czytanych pozycji literatury bushcraftowej.

Księga tradycyjnego obozowania, tom 1 Biwak TO pierwsza część tego rozległego vademecum.