Książka "Poradnik trapera" Elmer Harry Kreps (9788394944827) promocja 2019

Cena39.99
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie kolba.pl

Parametry

Producent:Wydawnictwo Stary Wspaniały Świat
Kategoria:Kalendarze

Opis

Poradnik trapera” to wyjątkowa książka, która stanowi obowiązkową lekturę każdego szanującego się bushcraftowca i miłośnika przyrody.

Elmer Harry Kreps (1880 - 1957) był amerykańskim zawodowym myśliwym i traperem pracującym w ostępach Ameryki Północnej. Ponadto zyskał uznanie jako ilustrator oraz autor książek, a także artykułów w prasie branżowej.

„Poradnik trapera” to książka autorstwa człowieka, który całe życie spędził w lesie. Gromadzi z zasady funkcjonalne porady zawodowego trapera, korzystającego z naturalnych materiałów, posiadającego dużo wiedzy, doświadczenia oraz wytrwałości. Autor nie skupia się na przekonywaniu czytelnika do uroków i zalet życia pośród dzikiej przyrody, z dala od miast. Zamiast tego dzieli się cenną wiedzą i poradami z pierwszej ręki, jak na przykład sposobami rozpalania ognia, tym jak tworzyć traperską chatę czy jak dbać o siekierę. Warto podkreślić, iż książka posiada sporo ilustracji.

Ostatecznie „Poradnik trapera” nie jest tylko zbiorem porad, ponieważ jest to ponadto świadectwo życia jednego z ostatnich dawnych ludzi lasu.