KARTA SIECIOWA TP-LINK TL-WN821N 802.11n USB N-300Mbps, TL-WN821N promocja 2024

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 4 sklepy z produktem KARTA SIECIOWA TP-LINK TL-WN821N 802.11n USB N-300Mbps, TL-WN821N oraz 4 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 37.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-18%
TP-LINK WN821N karta WiFi N300 USB 2.0
37.00
Zadowolenie.pl
TP-LINK TL-WN821N Biały
41.99
OleOle!
Karta Sieciowa TP-LINK TL-WN821N Bezprzewodowa USB
43.90
Sferis.pl
TP-LINK TL-WN821N Biały
44.99
RTV EURO AGD

Parametry

Producent:TP-Link
Kategoria:Karty sieciowe
Interfejs USB

Opis

mobilne wymiary


Karta niewiele znaczące wymiary 86 x 26 x 12 mm. Taka konstrukcja zezwala na wygodne przypasowanie karty do każdego portu USB netbooka, notebooka czy komputera stacjonarnego i powoduje, iż jest ona perfekcyjna w transportowaniu i podróży.

Uniwersalne standardy


Interfejsem karty jest złącze USB 2.0. Model ten obsługuje najpopularniejsze standardy sieci bezprzewodowej: IEEE 802.11n, IEEE 802.11g oraz IEEE 802.11b i współpracuje z technologią Plug and Play. Dzięki zastosowaniu tak uniwersalnych standardów karta kompatybilna jest z większością komputerów i urządzeń sieciowych dostępnych na rynku.

jednostajna, szybka i wydajna praca


Dzięki pracy w standardzie IEEE 802.11n, urządzenie karta umożliwia transmisję danych z prędkością do 300 Mb/s. Gwarantuje to nad wyraz dużą wydajność pracy umożliwiając prędkie pobieranie plików z sieci, bezproblemowe prowadzenie rozmów wideo przez Internet, płynny transfer strumieniowy video w formatach HD, a także wykonywania połączeń VoIP.

Bezpieczeństwo i ochrona


Karta obsługuje zarówno standard szyfrowania WEP jak i standardy WPA/WPA2. Zezwala na to progresywną ochronę sieci i pełną ochronę przed zagrożeniami i atakami z poza sieci. Pozwala również na bezpieczne połączenie z siecią dzięki funkcji Wi-Fi Protected Setup (WPS). WPS ułatwia konfigurację połączenia bezprzewodowego i upraszcza dobór stosownych zabezpieczeń w sieci lokalnej.

Prosta obsługa


Do karty dołączona jest płyta CD z kreatorem instalacji pozwalającym skonfigurować bezprzewodowe ustawienia sieciowe, takie jak ustawienia połączeń bezprzewodowych czy zabezpieczenia przesyłu danych. Ułatwia to obsługę urządzenia nawet początkującym użytkownikom

Transmisja bezprzewodowa w standardzie N - wysoka prędkość i zasięg


Wykorzystując technikę MIMO zakładającą zastosowanie kilku anten do nadawania i odbierania informacji, urządzenie ogranicza straty sygnału powstałe na skutek sporych odległości lub przeszkód (stalowych lub betonowych ścian budynków firm lub mieszkań). W dodatku, w przeciwieństwie do rozwiązań standardu 11g, realne jest utworzenie długodystansowego połączenia z siecią bezprzewodową.

technologia CCA - zrównoważona transmisja bezprzewodowa


technologia Clear Channel Assessment (CCA) umożliwia automatyczne unikanie konfliktów kanałów powiększając sprawność bezprzewodowej transmisji.

Przycisk aktywujący zestawienie bezpiecznego połączenia


Pracując zgodnie ze standardem Wi-Fi Protected Setup™ (WPS), urządzenie TL-WN821N wspiera funkcję Quick Security Setup umożliwiając użytkownikom samoczynne zestawienie zabezpieczonego połączenia bezprzewodowego przez naciśnięcie przycisku QSS. W porównaniu do szyfrowania WEP, wykorzystanie metody szyfrowania WPS2 gwarantuje obszerniejsze bezpieczeństwo sieci. Rozwiązanie to jest nie tylko szybsze, w porównaniu z konwencjonalną konfiguracją,także dużo wygodniejsze (nie trzeba pamiętać żadnego hasła).

Wi-Fi

Wi-Fi (Wireless Fidelity) to grupa standardów budowy i korzystania z bezprzewodowych sieci komputerowych. Wi-Fi wykorzystywana jest równocześnie do budowania sieci lokalnych (LAN) opartych na komunikacji radiowej, czyli WLAN jak w dodatku do budowania rozległych sieci internetowych (WAN), które dzięki rozmieszczeniu punktów dostępowych (hotpostów) pozwalają na bezprzewodowy dostęp do sieci. Transmisja odbywa się na dwóch kanałach jednocześnie w paśmie częstotliwości od 2400 do 2485 MHz (2,4 GHz) albo 4915 do 5825 MHz (5 GHz). Produkty zgodne z Wi-Fi mają na sobie trafne logo.

Wi-Fi Protected Setup (WPS)

technika powstała pod nadzorem międzynarodowego stowarzyszenia dbającego o standaryzację sprzętów bezprzewodowych - organizacji WiFi Alliance. Rozwiązanie WPS upraszcza konfigurację połączenia bezprzewodowego i jego zabezpieczeń. Produkty wyekwipowane w funkcję WPS są łatwiejsze w konfiguracji, a także same dobierają stosowne zabezpieczenia w sieci lokalnej. Aby funkcja WPS była osiągalna, oba współpracujące urządzenia muszą być zgodne z tą technologią.

dokument CE

Dyrektywy Unie Europejskiej dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska. Producent oznaczając swój wyrób znakiem CE deklaruje, że wyrób ten spełnia oczekiwania wszelkich tych dyrektyw.

atest FCC

atest amerykańskiej agencji regulującej zasady użycia częstotliwości radiowych dla celów związanych z komunikacją. Celem funkcjonowania agencji jest pilnowanie porządku w dziedzinie radiofonii, telekomunikacji i wszelkich form telewizji.

dokument RoHS

Unijna dyrektywa (Restriction of Hazardous Substances) z 2003 roku. Odnosi się do ograniczeń zawartości tworzyw krzywdzących (np. Ołów, rtęć kadm) w urządzeniach elektronicznych.

wyznaczone funkcje:

  • szeroka szybkość transmisji w standardzie N gwarantuje płynny przekaz HD , a także realizowanie połączeń telefonicznych poprzez Internet

  • technologia MIMO gwarantuje zwiększenie przepustowości transmisji, szersze pokrycie sygnałem danego obszaru lepszą skuteczność i stabilność połączeń

  • Przycisk QSS umożliwia proste zestawienie połączenia szyfrowanego

  • Praca w systemach Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1