Uvex kid 2 kask rowerowy dzieci, red fireman 46-52cm 2021 kaski rowerowe (4043197337296) promocja 2021

Cena138.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Mall.pl

Parametry

Producent:UVEX
Kategoria:Kaski i ochraniacze rowerowe
Rodzaj kask
Kolor czerwony

Opis


podczas uprawiania sportów należy w głównej mierze pamiętać o ochronie głowy i kontrolować, by żadna aktywność nie odbyła się bez udziału kasku ochronnego. Z dziecięcym kaskiem rowerowym Uvex Kid 2red fireman 41/4/306/3015 przeznaczonym dla najmłodszych żadna trasa nie będzie straszna:) A czerwony kolor kasku ze strażakiem to wzór, który świetnie spełni oczekiwania jako podarek dla chłopca.

Kask powinien być precyzyjnie dostosowany do głowy dziecka, która różni się nie tylko obwodem,w dodatku wysokością. Dzięki systemowi IAS fit kask Uvex dopasowuje się do główki i dba o pewne osadzenie. Za sprawą wykorzystanej technice kask w dodatku regulację szerokości. Dostępny w rozmiarze S nadaje się na głowę o obwodzie od 46 do 52 cm. Model Kid 2 posiada płynną i szybką regulację przy pomocy starannego pokrętła umieszczonego z tyłu kasku. Za sprawą zabudowanej i zaokrąglonej tylnej ściany kasku potylica dziecka jest broniona, a jazda w foteliku rowerowym bardziej wygodna. Na dostosowanie ochraniacza ma wpływ także dodatkowy system napięcia pasków. Zamontowane paski są przyjemnie miękkie, a sprzączka pod brodą posiada możliwość regulacji głębokości wpięcia. Prawidłowe zamocowanie pod brodą zagwarantuje dziecku wygodę i łatwy sposób rozpinania realny z zastosowaniem jednej ręki. Przemyślana funkcjonalność kasków producenta Uvex pozwala skrupulatnie zespolić ochraniacz do główki dziecka.

Na podstawie przeprowadzonych badań odkryto,w trakcie upadku z kaskiem częstotliwość urazów obniża się o 85%. Dlatego także Uvex w trosce o swoich śladowych klientów opracował kask zgodny z budową czaszki. Skorupa stworzona została w technice inmould, która polega na wtopieniu jej w piankę styropianową EPS. Technika ta zagwarantuje niską masę kasku i korzystną ochronę przy czym zachowana zostaje w pełni bezpieczna grubość i twardość skorupy. Wewnętrzna powłoka, dzięki właściwościom pianki wspaniale absorbuje siłę uderzenia i odpowiada za korzystną wentylację. Kask Uvex spełnia wymogi europejskie, które potwierdzono certyfikatem CE i normą bezpieczeństwa EN 1078.

w trakcie aktywności fizycznej wiadomo, że nie trudno o przegrzanie ogranizmu. W kasku znajduje się 8 kanałów wentylacyjnych, które stosowny nawiew głowy. We wszelkich otworach umieszczono siatkę ochronną, która zabezpiecza przed owadami. Wewnątrz kasku znajduje się wyściółka przyczepiona na rzepy. Co więcej, kask mieści gąbkę też po wewnętrznej stronie mechanizmu regulującego obwód (z tyłu ochraniacza), dzięki czemu pokrętło nie będzie przeszkadzało w czasie przejażdżki. A lekkość ochraniacza sprawia, że dziecko zapomni, iż ma go na głowie:)

cechy kasku:
 • wyjmowana wyściółka na rzepy typu basic;
 • siatka przeciw owadom;
 • 8 kanałów wentylacyjnych;
 • staranne pokrętło regulacyjne umożliwiające przypasowanie kasku w
 • zakresie 46-52 cm;
 • technologia inmould;
 • przypasowanie system IAS fit/ system FAS;
 • zapięcie monomatic;
 • niewielka waga: 185 g;
 • normy: EN 1078/ TUV/ GS;
 • opcjonalnie możliwość montażu lampki LED.