Kasza orkiszowa ciemna z pełnego ziarna ttbd 1 kg marki Badapak promocja 2024

sprawdź dostępność w sklepie BadaPak.pl

Parametry

Producent:BadaPak
Kategoria:Kasze, makarony, ryże
Rodzaj kasza

Opis

Kasza orkiszowa BadaPak jest bogata w składniki odżywcze. Mieści znaczne ilości błonnika pokarmowego. Znamionuje się niskim indeksem glikemicznym. Spora zawartość węglowodanów złożonych, a także białka stanowi obfite źródło energii. Kasza orkiszowa BadaPak dostarcza wielu ważnych komponentów mineralnych, wśród których wyznaczyć należy: żelazo, cynk, fosfor, miedź, wapń, magnez, selen, potas. Witaminy, które w niej wynajdziemy to zwykle witaminy z grupy B (tiamina, ryboflawina, niacyna, kwas foliowy), a także witamina A, E i K.

Kasza orkiszowa BadaPak ze względu na swój smak znajdzie swoje użycie jednocześnie w potrawach słodkich jak i słonych. Gotowana na mleko wykorzystywana jest do przygotowania odżywczych śniadań. Idealnie komponuje się także z sosami mięsnymi i warzywami.

Przed gotowaniem należy kaszę przepłukać zimną wodą. Następnie wsypać do gotującej się wody w proporcji 1:2.

Kasza orkiszowa pozyskiwana jest z ziaren orkiszu, który jest jedną z najstarszych odmian pszenicy. Zboże to było nad wyraz modne już w czasach starożytnych. Było posiłkiem gladiatorów, gdyż dodawało im siły do walki.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane także sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten i produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

fotografie towaru są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

firma stara się aktualizować na bieżąco wszystkie dane zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak informacje zawarte w opisie artykułu mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii produktu.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak ponadto mogą być danymi literaturowymi.