Badapak Orkisz obłuszczone ziarno (kutia orkiszowa) 25 kg promocja 2024

Cena104.74
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie BadaPak.pl

Parametry

Producent:BadaPak
Kategoria:Kasze, makarony, ryże

Opis

Ziarno orkiszu obłuszczone

Ziarno orkiszu obłuszczone BadaPak jest bardzo bogate w elementy odżywcze. Zawiera obfite ilości błonnika pokarmowego. Obecność potrzebnych nienasyconych kwasów tłuszczowych czyni z niego energetyczny składnik. To co podkreśla ziarna orkiszu jest zawartość rodanidu. W porównaniu ze zwykłą pszenicą gromadzi od niej więcej białka, a także jest bogatszy w witaminy A, D, E i wit z grupy B (niacynę, ryboflawinę, tiaminę, pirydoksynę). Ziarna te zawierają potas, fosfor, magnez, miedź, żelazo, sód i cynk. W ziarnach orkiszu występuje kwas krzemowy.

Ziarno orkiszu BadaPak ma lekko słodkawy, orzechowy smak co jest jego ogromną zaletą. Sprawdzą się w kuchni do wypieku domowego pieczywa, dodane do sałatki podniosą jej walory smakowe i zdrowotne, urozmaicą smak muslii. Ziarno orkiszu BadaPak po uprzednim namoczeniu można ugotować i dodawać do jogurtów, mleka, a także dań obiadowych.

Orkisz jest gatunkiem zboża masowo uprawianym w starożytności. Był bardzo popularny aż do czasów przeciętniewiecza, kiedy to został stopniowo wypierany przez pszenicę zwyczajną, która była dużo łatwiejsza w uprawie i przynosiła pokaźniejsze plony. W dobie zainteresowania żywnością prozdrowotną orkisz ponownie wraca do łask.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane również sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten oraz produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

fotografie produktu są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

producent stara się aktualizować na bieżąco wszystkie dane zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak informacje zawarte w opisie produktu mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii produktu.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak w dodatku mogą być danymi literaturowymi.