Orkisz obłuszczone ziarno (kutia orkiszowa) 5 kg promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie BadaPak.pl

Parametry

Producent:BadaPak
Kategoria:Kasze, makarony, ryże

Opis

Ziarno orkiszu obłuszczone

Ziarno orkiszu obłuszczone BadaPak jest szczególnie bogate w składniki odżywcze. Posiada duże ilości błonnika pokarmowego. Obecność koniecznych nienasyconych kwasów tłuszczowych czyni z niego energetyczny składnik. To co uwydatnia ziarna orkiszu jest zawartość rodanidu. W porównaniu ze zwykłą pszenicą gromadzi od niej więcej białka i jest bogatszy w witaminy A, D, E, a także wit z grupy B (niacynę, ryboflawinę, tiaminę, pirydoksynę). Ziarna te zawierają potas, fosfor, magnez, miedź, żelazo, sód i cynk. W ziarnach orkiszu występuje kwas krzemowy.

Ziarno orkiszu BadaPak ma lekko słodkawy, orzechowy smak co jest jego ogromną zaletą. Sprawdzą się w kuchni do wypieku domowego pieczywa, dodane do sałatki podniosą jej walory smakowe, a także zdrowotne, urozmaicą smak muslii. Ziarno orkiszu BadaPak po uprzednim namoczeniu można ugotować i dodawać do jogurtów, mleka, a także dań obiadowych.

Orkisz jest gatunkiem zboża masowo uprawianym w starożytności. Był wyjątkowo modny aż do czasów przeciętniewiecza, kiedy to został stopniowo wypierany przez pszenicę zwyczajną, która była dużo łatwiejsza w uprawie i przynosiła obszerniejsze plony. W dobie zainteresowania żywnością prozdrowotną orkisz ponownie wraca do łask.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane ponadto sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten i produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

zdjęcia produktu są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

producent stara się aktualizować na bieżąco wszystkie informacje zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak informacje zawarte w opisie artykułu mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii towaru.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak również mogą być danymi literaturowymi.