Gevalia EKO ECOLOGICO Mellanrost - mielona - 425g (8711000537411) promocja 2019

Cena29.95
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Kreos

Parametry

Producent:Gevalia
Kategoria:Kawa
Rodzaj mielona

Opis

Gevalia Mellanrost ECOLOGICO mielona

Gevalia mellanrost ECOLOGICO jest średnio paloną kawą, składa się z 100% ziaren arabiki - organicznych. W celu promowania jednostajnego rozwoju w regionach uprawy kawy, Gevalia wybrała do współpracy niezależną organizacje non-profit UTZ.

Jedno opakowanie spokojnie starczy na 57 filiżanki solidnej, pobudzającej kawy.

informacje o kawie:

Skład: 100% Arabica

typ: kawa mielona

Pakowanie: próżniowe

Waga: 425g

Stopień palenia: (3/5)

Pełniasmaku: (3/5)

Stopień kwaskowatości: (4/5)

Kraj pochodzenia: Szwecja

Data ważności: informacja znajduje się powyżej w zakładce dane technologiczne ↑

Od kiedy produkują kawę?

Gevalia ( nazwa wzięła się z łacińskiej nazwy miejscowości ) - wypalana jest w Gävle w Szwecji. Pozostała założona w 1853 roku przez Victora Theodore Engwall. Przez ponad 150 letnią historię rozrosła się do olbrzymich wymiarów (jest największą palarnią w Skandynawii) promując na całym świecie miejscowość w której powstała, a także swoje produkty. Według danych Gevalia od lutego 2007 r. Oferowała ponad 40 różnorodnych kaw i herbat. Większość z tych kaw to mieszanki Arabiki, wykorzystujące ziarna z Kenii, Gwatemali, Kolumbii Kostaryki oraz Brazylii. Większość kaw sprzedawana jest w Szwecji, Danii i na Bałtyku, lecz niektóre eksportowane są nawet do Ameryki.

Wszystkie kawy Gevalia posiadają atest UTZ.
Jest to globalny program rozwoju zrównoważonych upraw kakao, kawy i herbaty. Celem programu jest edukowanie plantatorów w zakresie dobrych praktyk rolniczych, a także wskazywanie mistrzowskich i zrównoważonych metod uprawy kawy tak, żeby plony stanowiły produkty najwyższej jakości. Program gwarantuje dodatkowo kursy i szkolenia dotyczące zarządzania w biznesie, ochrony pracy i środowiska. Dzięki czemu plantatorzy mogą oferować udoskonalonej jakości ziarna kawy, a co z tego wynika - zyskiwać na nim więcej. Jak zobaczysz znak UTZ na opakowaniu kawy, to możesz być pewien, iż ziarna użyte do jej produkcji pochodzą z odpowiedzialnych, zrównoważonych upraw - Tobie pozostaje jedynie cieszyć się jej smakiem.