Gevalia EKO ECOLOGICO Morkrost - mielona - 425g - WYPRZEDAŻ promocja 2019

Cena29.95
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Kreos

Parametry

Producent:Gevalia
Kategoria:Kawa
Rodzaj mielona

Opis

WYPRZEDAŻ - TANIEJ AŻ O 25% POWÓD: MIĘKKIE OPAKOWANIE Gevalia Morkrost ECOLOGICO mielona

Gevalia morkrost ECOLOGICO jest konkretnie paloną kawą, składającą się w 100% ziaren arabiki - organicznych. W celu promowania stabilnego rozwoju w regionach uprawy kawy, Gevalia wybrała do współpracy niezależną organizacje non-profit UTZ.

Jedno opakowanie spokojnie starczy na 57 filiżanki konkretnej, pobudzającej kawy.

dane o kawie:

Skład: 100% Arabica

rodzaj: kawa mielona

Pakowanie: próżniowe

Waga: 425g

Stopień palenia: (4/5)

Pełniasmaku: (4/5)

Stopień kwaskowatości: (3/5)

Kraj pochodzenia: Szwecja

Data ważności: informacja znajduje się powyżej w zakładce dane technologiczne ↑

Od kiedy produkują kawę?

Gevalia ( nazwa wzięła się z łacińskiej nazwy miejscowości ) - wypalana jest w Gävle w Szwecji. Została założona w 1853 roku poprzez Victora Theodore Engwall. Przez ponad 150 letnią historię rozrosła się do olbrzymich rozmiarów (jest największą palarnią w Skandynawii) promując na całym świecie miejscowość w której powstała i swoje produkty. Według danych Gevalia od lutego 2007 r. Oferowała ponad 40 zróżnicowanych kaw i herbat. Większość z tych kaw to mieszanki Arabiki, wykorzystujące ziarna z Kenii, Gwatemali, Kolumbii Kostaryki oraz Brazylii. Większość kaw sprzedawana jest w Szwecji, Danii i na Bałtyku, ale niektóre eksportowane są choćby do Ameryki.

Wszystkie kawy Gevalia mają certyfikat UTZ.
Jest to globalny program rozwoju zrównoważonych upraw kakao, kawy i herbaty. Celem programu jest edukowanie plantatorów w zakresie dobrych praktyk rolniczych i wskazywanie profesjonalnych i jednostajnych metod uprawy kawy tak, żeby plony stanowiły produkty najwyższej jakości. Program zagwarantuje też kursy i szkolenia dotyczące zarządzania w biznesie, ochrony pracy i środowiska. Dzięki czemu plantatorzy mogą oferować lepszej jakości ziarna kawy, a co z tego wynika - zyskiwać na nim więcej. Jak zobaczysz znak UTZ na opakowaniu kawy, to możesz być pewien, iż ziarna wykorzystane do jej produkcji pochodzą z odpowiedzialnych, stabilnych upraw - Tobie pozostaje tylko radować się jej smakiem.