Kawa ziarnista Pellini Top 1000g, 8001685092702 promocja 2022

Cena87.39
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Media Expert

Parametry

Producent:Pellini
Kategoria:Kawa
Rodzaj ziarnista

Opis

 Pellini Topkawa z najwyższej półki Pellini Top to mieszanka składająca się z 6-8 wyselekcjonowanych odmian górskich ziaren Arabica z Ameryki Południowej i Środkowej. Każda z nich palona jest oddzielnie, w drobnych porcjach, wolno i w stosownej temperaturze.

odpowiednia selekcja ziaren i powolny proces prażenia zezwalają na delektowanie się napojem najwyższej jakości o delikatnym i unikalnym smaku, a także bogatym aromacie. Pellini Top ma niska zawartość kofeiny, dzięki temu możemy radować się jej smakiem wielokrotnie w ciągu dnia.

CHARAKTERYSTYKA KAWY POCHODZENIE rodzaj kawy ziarnista Pochodzenie ziaren Ameryka Południowa i Środkowa Palarnia Włochy SKŁAD I cechy Skład 100% Arabica Stopień palenia średni Zawartość kofeiny niska PREFEROWANE SPOSOBY PRZYGOTOWANIA Kawa Pellini Top nieprzeciętnie nadaje się do większości sposobów parzenia.

olśni Cię swym smakiem i aromatem przygotowana w ekspresie automatycznym czy kolbowym, a optymalnie zmielona, będzie ponadto smakowała zaparzona w kawiarce, french press'ie lub metodami klasycznymi.

EKSPRES automatycznY Ta kawa perfekcyjnie smakuje z ekspresu samoczynnego. EKSPRES KOLBOWY Posiadacze ekspresów kolbowych, będą zachwyceni jej głębią smaku. EKSPRES PRZELEWOWY Parząc ją w ekspresie przelewowym, aromat przyjemnie pobudzi zmysły.

FRENCH PRESS Amatorzy kawy "pressowanej" z pewnością docenią jej walory. KAWIARKA Espresso przygotowane w kawiarce z całą pewnością Cię nie zawiedzie. SPOSÓB klasycznY Jeśli uwielbiasz konwencjonalną "polską parzoną" ta kawa jest dla Ciebie.

PROFIL SMAKOWY KAWY Kawa Pellini Top to w głównej mierze aromatyczne espresso, które najlepiej zaprezentuje wszystkie jej walory. Można zastosować jej także jako baza kaw mlecznych rodzaju Latte Macchiato czy Cappucino.

Ta mieszanka znamionuje się nieprawdopodobnie bogatym bukietem nut smakowych i aromatycznych. Intensywność (5/10) ★ ★ ★ ★ ★ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ Aromat (7/10) ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ☆ ☆ ☆ Crema Delikatna, o złotym kolorze rewelacyjna do przygotowania Espresso, Latte Macchiato, Cappuccino NUTY AROMATYCZNE Przenikające się nuty owoców i kwiatów.

Co to są nuty aromatyczne? Można aby pomyśleć, że mówiąc o nutach aromatycznych czy smakowych w kawie, mamy na myśli latte z syropem waniliowym lub kawy aromatyzowane, nic podobnego. Nuty aromatyczne to w głównej mierze subtelne, delikatnie wyczuwalne różnice smaku i aromatu, eksponujące poszczególne kawy.

Te drobne niuanse wynikają na ogół z pochodzenia, warunków klimatycznych i gatunku, ale także cyklu przygotowania i palenia ziaren. Idąc nieco na skróty można powiedzieć, iż kawa pochodząca z Ameryki Południowej jest delikatnie słodka, w tych z Afryki możemy wyczuć cytrusy lub kwiaty, a azjatyckie odmiany charakteryzuje niższa kwasowość i nuty przypraw.

Nie bez znaczenia jest jeszcze wysokość, na której uprawia...