Przyjaciele kawy Kawa ziarnista specialty black crow white pigeon ethiopia yirgacheffe, 1 kg promocja 2024

Cena169.99
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Przyjaciele Kawy

Parametry

Producent:Przyjaciele Kawy
Kategoria:Kawa
Rodzaj ziarnista

Opis

"BLACK CROW WHITE PIGEON". NieszablonowE HISTORIE O KAWIE.Rozdział 1The White Pigeon ukazuje: Kuszące aromaty dojrzałych jagód, czarnych porzeczek i rozkosznie słodkiej wanilii wypełniają powietrze.

Jest też nuta bergamotki, przypominająca aromatyczną filiżankę Earl Grey... Lekka kwasowość, podobnie jak w sytuacji leśnych jagód, tańczy na podniebieniu, sprawiając, iż to doświadczenie jest jeszcze mniej prawdopodobne do zapomnienia.Takie smaki i aromaty mogą pochodzić tylko z odległych krain Etiopii, słynących na całym świecie z owocowych, kwiatowych, winnych i herbacianych kaw.

Nic dziwnego, że kraj ten nazywany jest jeszcze "miejscem narodzin kawy". Lecąc wysoko nad Yirgacheffe, jednym z najmocniej znanych etiopskich regionów uprawy kawy, można podziwiać niezliczone rozległe pola, z których każde ma inny kształt, lecz wszystkie gwarantują pożywienie soczystym krzewom kawowym należącym do najstarszych podgatunków arabica w Etiopii.

W pobliżu wiszą ogromne hamaki wypełnione ziarnami kawy, ręcznie zbieranymi i dokładnie przetwarzanymi przez lokalnych rolników. Gdy minie nie mniej niżeli 12 tygodni, a ziarna z powodzeniem wchłoną każdą odrobinę słońca, jaką mogą uzyskać, kontynuują swoją podróż, błogosławiąc mnóstwo zakątków świata swoimi niezwykłymi smakami.

White PigeonPodsumowanie: Kraj pochodzenia | EtiopiaRegion | YirgacheffeProducent | Drobni rolnicyWysokość | 1800-2000 mOdmiana Arabiki | HeirloomProces | MytaProfil palenia | ŚredniOcena SCA | 85 na 100Paleta smaków |

Jagody, czarna porzeczka, waniliaZalecane metody parzenia: wszystkie metody parzenia, w tym espresso. Elementy: palone ziarna kawy.Warunki przechowywania: przechowywać szczelnie zamknięte w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu.*****"Black Crow White Pigeon" to opowieść o niezwykłych historiach związanych z kawą.

Główni bohaterowie tej opowieści - Czarna Wrona i Biały Gołąb - uosabiają szczególnie przeróżną paletę smaków kaw specialty: od ciemnych, głębokich, ziemistych nut po lekkie, subtelne aromaty. Każdy możliwy cud smaku posiada się na tej długiej skali, zaczynając od nieodgadnionej ciemności i powoli przekształcając się w wariant bieli, która zapiera dech w piersiach.

Każda kawa, wraz ze swoją unikatową historią, kryje się w ładnym opakowaniu, które może przypominać nowy rozdział w czytanej książce: skrupulatnie ponumerowane rozdziały sięgają od 1 do 24. Zanurz się głęboko w nowych doświadczeniach z "Black Crow White Pigeon": odkryj historie, które opowiada każdy rozdział, zanurz się w wyjątkowych smakach i wyrusz w podróż tak pachnącą, że nie da się jej zapomnieć.

Rozpocznij swoją osobistą podróż od dowolnego rozdziału...