Kawa ziarnista specialty Black Crow White Pigeon Indonesia Sumatra, 1 kg promocja 2024

Cena179.99
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Przyjaciele Kawy

Parametry

Producent:Przyjaciele Kawy
Kategoria:Kawa
Rodzaj ziarnista

Opis

"BLACK CROW WHITE PIGEON". NieszablonowE HISTORIE O KAWIE.Rozdział 5Black Crow ukazuje: Aromat czerwonego wina zapełnia powietrze - wkrótce dopełniają go niesamowite, pachnące nuty cynamonu, karmelu i palonego cukru.

Przypomina grzane wino, prawda? Lecąc nad wyżynami Gayo, regionu położonego na wyspach Sumatry, można ujrzeć rozpościerające się poniżej rośliny kawowca, otoczone efektownymi widokami i dopieszczane przez wyjątkowy klimat wyspy.

Lokalni hodowcy zbierają wiśnie z bujnych roślin, a następnie obrabiają je przy użyciu metody zwanej Giling Basah. Po fermentacji i obróbce na mokro, ziarna nie są w pełni suszone: zamiast tego, wilgotne ziarna (o poziomie wilgotności w okolicach 25-30%) są obłuskiwane przy użyciu specjalnych urządzeń, a dopiero później suszone.

dzięki temu kawy z tego regionu są mniej kwaskowate, ale ogólnie bardziej intensywne - to właśnie ten profil smakowy utożsamiany jest dziś z indonezyjskimi odmianami kawy.Twój Black CrowPodsumowanie: Kraj pochodzenia |

IndonezjaRegion | Sumatra, Aceh, GayoProducent | Koptan Gayo Beseri CooperativeWysokość upraw | 1450–1700 mOdmiana arabiki | Tim tim, AtengObróbka | Giling BasahStopień palenia | CiemnyWynik oceny kawy według SCA |

84 na 100Profil smakowy | Czerwone wino, brązowy cukier, cynamon Zalecane metody parzenia: wszystkie metody parzenia, w tym espresso. Elementy: palone ziarna kawy.Warunki przechowywania: przechowywać szczelnie zamknięte w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu.*****"Black Crow White Pigeon" to opowieść o niezwykłych historiach związanych z kawą.

Główni bohaterowie tej opowieści - Czarna Wrona i Biały Gołąb - uosabiają szczególnie różną paletę smaków kaw specialty: od ciemnych, głębokich, ziemistych nut po lekkie, subtelne aromaty. Każdy osiągalny cud smaku gromadzi się na tej długiej skali, inicjując od tajemniczej ciemności i powoli przekształcając się w wariant bieli, która zapiera dech w piersiach.

Każda kawa, wraz ze swoją nieszablonową historią, kryje się w błyskotliwym opakowaniu, które może przypominać nowy rozdział w czytanej książce: dokładnie ponumerowane rozdziały sięgają od 1 do 24. Zanurz się głęboko w nowych doświadczeniach z "Black Crow White Pigeon": odkryj historie, które opowiada każdy rozdział, zanurz się w unikatowych smakach i wyrusz w podróż tak pachnącą, iż nie da się jej zapomnieć.

Rozpocznij swoją osobistą podróż od dowolnego rozdziału...