Oquendo gourmet kopi luwak 100 g promocja 2020

Cena159.9
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie SklepKawa.pl

Parametry

Producent:Oquendo
Kategoria:Kawa

Opis

Oquendo Gourmet Kopi Luwak to prawdziwie unikatowa kompozycja, złożona z wyjątkowych, wyjątkowo rzadko spotykanych ziaren z Indonezji, przeważnie z terenów Jawy, Sumatry i Sulawesi. Ta najdroższa kawa świata zawdzięcza swą nazwę dialektowi bahasa, w którym słowo „kopi” oznacza kawę, a „luwak” to regionalna nazwa kota cywetowego, czyli zwierzęcia, które bezbłędnie znajduje najlepsze ziarna kawowca, żywiąc się nimi. Za sprawą działania soków trawiennych zewnętrzny miąższ zostaje usunięty, a lekka fermentacja powoduje, iż odzyskane ziarna posiadają specyficzny smak, przez co cieszą się tak dużym zainteresowaniem miłośników kawy na całym świecie.

Kawa ta cechuje się nad wyraz złożonym i głębokim bukietem, pokaźną kwaskowatością i specyficzną goryczką. W aromacie wyczuwalne są z kolei nuty karmelu, a także czekolady. To właśnie ze względu na swoje nieszablonowe właściwości smakowe, a także naturalnie ograniczony proces produkcji, Kopi Luwak stanowi prawdziwą gratkę dla wszystkich zagorzałych kawoszy.

uzupełniającą zaletą kawy Oquendo Gourmet Kopi Luwak jest komfortowe w użyciu opakowanie, które z łatwością daje się szczelnie zamknąć, skutecznie broniąc oryginalny aromat ziaren przed zwietrzeniem.

Opakowanie mieści 0,1 kg kawy.