Yamaha MODX6 syntezator, MODX6 promocja 2022

Cena5349.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie muzyczny.pl

Parametry

Producent:Yamaha
Kategoria:Keyboardy i syntezatory

Opis

YAMAHA MODX6 YAMAHA MODX6 - następca MOXF6, mniejszy brat Montage. Tak w sporym uproszczeniu sklasyfikować można nowy model japońskiego producenta. Instrumenty wytwarzające nową serię wykorzystują dwa układy odpowiedzialne za generowanie dźwięku: AWM2 (maks.

128-głosowa polifonia) i FM-X (synteza FM; 64-głosowa polifonia) oraz „silnik" Motion Control. Nowa linia obejmuje trzy modele różniące się zakresem dynamicznej klawiatury. W przypadku MODX6 (61 klawiszy) i MODX7 (76 klawiszy) jest to klawiatura częściowo doważona, natomiast w modelu MODX8 (88 klawiszy) zamontowano doważoną klawiaturę z mechanizmem młoteczkowym GHS.

Syntezatory MODX wykorzystujątechnikę Seamless Sound Switching (4 partie) i inne rozwiązania znane z kolekcji MONTAGE – pokrętło Super Konb, Motion SEQ czy Envelope Follower. W porównaniu z poprzednikami wprowadzono też szereg zmian dotyczących obsługi instrumentów aby praca z nimi sprawiała przyjemność.

Pamięć Wave w jaką zaopatrzono świeże syntezatory to 5.67 GB na materiał wgrany fabrycznie, a ponadto do dyspozycji mamy 1 GB pamięci Flash-ROM. Syntezatory MODX oferować będą ok. 2000 fabrycznych programów Performance i 640 programów użytkownika.

Instrumenty są kompatybilne z programami Performance z syntezatorów MONTAGE, MOTIF XS/XF i MOXF, a dzięki aplikacji FM Converter możemy korzystać także z odcieni pochodzących z linii DX i TX. Do tego dochodzi odcień oparta na próbkach fortepianu Bösendorfer Imperial Premium, jak i możliwość korzystania z serwisu Soundmondo.

Wszystkie trzy modele udostępniają także rozbudowany procesor efektów (bloki Reverb, Variation, Insertion, Master), Rhtyhm Pattern, arpeggiator (8 partii równocześnie, ponad 10,000 typów), sekwencer, Auto Beat Sync i Live Sets.

Instrumenty z kolekcji MODX zostały zaopatrzono także w „kółka" Pitch Bend i Modulation, po 4 programowalne pokrętła i suwaki oraz 4 przyciski Scene, jak w dodatku kolorowy ekran dotykowy (7" TFT).

Syntezatory MODX mogą też pracować jako wielokanałowy interfejs audio (2 IN/10 OUT przy 24-bit/44.1 kHz) z asygnowaną regulacji głośności na panelu. Modele z nowej serii nie są zbyt ciężkie (ważą od 6.6 do 13.9 kg), co nie jest bez znaczenia w sytuacji instrumentów, które będziemy zabierać w trasę.

61 klawiszy Półważona klawiatura (wrażliwa na dotyk) Mechanizm syntezy Motion Control Oparta na próbce synteza AWM2 z 128 głosami 5,67 GB Waveform ROM i 1 GB Flash ROM dla użytkownika Synteza FM-X z 64 głosami 8 operatorów i 88 algorytmów Super Pokrętło kontroluje jednocześnie do 128 parametrów 7-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy VGA 2000 zaprogramowanych występów 640 wyświetleń użytkownika 4 pokrętła z możliwością przypisania 4 suwaki 2-wejściowy / 10-wyjściowy wielokanałowy interfejs audio USB dla PC / Mac / iOS Host USB i połączenia sprzętów Wejście / wyjście MIDI 2 wejścia pedałów 2 wejścia nożne Wejście stereo stereo 6,3 mm Wyjście stereo 6,3 mm Wyjście słuchawkowe 6,3 mm wymiary: 937 x 331 x 134 mm Waga: 6,6 kg Zasilacz (12V DC) i Steinberg Cubase AI DAW na PC / Mac