Yamaha MODX7 syntezator, MODX7 promocja 2021

Cena5890.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie muzyczny.pl

Parametry

Producent:Yamaha
Kategoria:Keyboardy i syntezatory

Opis

Kompaktowy syntezator MODX7 YAMAHA MODX7 – następca MOXF, mniejszy brat Montage. Instrumenty stwarzające nową kolekcję wykorzystują dwa układy odpowiedzialne za generowanie dźwięku: AWM2 (maks. 128-głosowa polifonia) i FM-X (synteza FM; 64-głosowa polifonia), a także „silnik" Motion Control.

Nowa seria obejmuje trzy modele różniące się zakresem dynamicznej klawiatury z Aftertouch. W sytuacji MODX7 (76 klawiszy) jest to klawiatura częściowo doważona. Syntezatory MODX wykorzystujątechnikę Seamless Sound Switching (4 partie) i inne rozwiązania znane z kolekcji MONTAGE – pokrętło Super Konb, Motion SEQ czy Envelope Follower.

W porównaniu z poprzednikami wprowadzono także szereg zmian dotyczących obsługi instrumentów żeby praca z nimi sprawiała przyjemność. Pamięć Wave w jaką wyekwipowano świeże syntezatory to 5.67 GB na materiał wgrany fabrycznie, a w dodatku do dyspozycji mamy 1 GB pamięci Flash-ROM.

Syntezatory MODX oferować będą ok. 2000 fabrycznych programów Performance i 640 programów użytkownika. Instrumenty są kompatybilne z programami Performance z syntezatorów MONTAGE, MOTIF XS/XF i MOXF, a dzięki aplikacji FM Converter możemy korzystać również z odcieni pochodzących z kolekcji DX i TX.

Do tego dochodzi kolor oparta na próbkach fortepianu Bösendorfer Imperial Premium, jak i możliwość korzystania z serwisu Soundmondo. Wszystkie trzy modele udostępniają także rozbudowany procesor efektów (bloki Reverb, Variation, Insertion, Master), Rhtyhm Pattern, arpeggiator (8 partii równocześnie, ponad 10,000 typów), sekwencer, Auto Beat Sync i Live Sets.

Instrumenty z kolekcji MODX zostały wyposażono także w „kółka" Pitch Bend i Modulation, po 4 programowalne pokrętła i suwaki i 4 przyciski Scene, jak dodatkowo kolorowy wyświetlacz dotykowy (7" TFT).

Syntezatory MODX mogą też pracować jako wielokanałowy interfejs audio (2 IN/10 OUT przy 24-bit/44.1 kHz) z przeznaczoną regulacji głośności na panelu. Modele z nowej kolekcji nie są zbyt ciężkie (ważą od 6.6 do 13.9 kg), co nie jest bez znaczenia w sytuacji instrumentów, które będziemy zabierać w trasę.

76 klawiszy Półważona klawiatura (wrażliwy na dotyk) Mechanizm syntezy Motion Control Oparta na próbce synteza AWM2 z 128 głosami 5,67 GB ROM i 1 GB Flash ROM dla Wave użytkownika Synteza FM-X z 64 głosami 8 operatorów i 88 algorytmów Super Pokrętło kontroluje równocześnie do 128 parametrów 7-calowy barwny wyświetlacz dotykowy VGA 2000 zaprogramowanych występów 640 wyświetleń użytkownika 4 pokrętła z możliwością przypisania 4 suwaki 2-wejściowy / 10-wyjściowy wielokanałowy interfejs audio USB dla PC / Mac / iOS Host USB i połączenia maszyn Wejście / wyjście MIDI 2 wejścia pedałów 2 wejścia nożne Wejście stereo stereo 6,3 mm Wyjście stereo 6,3 mm Wyjście słuchawkowe 6,3 mm rozmiary: 1144 x 331 x 134 mm Waga: 7,4 kg Zasilacz (12V DC) i Steinberg Cubase AI DAW na PC / Mac