Ursapharm arznemittel gmbh Hylo-parin krop.do oczu 10 ml promocja 2022

Cena64.99
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Alensa.pl

Parametry

Producent:URSAPHARM ARZNEMITTEL GMBH
Kategoria:Krople do oczu
Pojemność 10 ml

Opis

Hylo-Parin, krople do oczu.Wyrób medyczny. To sterylny roztwór, który nawilża i pielęgnuje rogówkę i spojówki, uwalniając oczy od podrażnień wywołanych negatywnym wpływem otaczającego środowiska. Dla dorosłych, dzieci, pań w ciąży i karmiących piersią, pojemnośĆ: 10 ml DZIAŁANIE: Wyrób medyczny Hylo Parin, krople do oczu: zawiera hialuronian sodu, naturalną substancję występującą w oku, a także w innych czę­ściach organizmu człowieka.

Wykazuje on szczególne fizykalne atrybuty tworzenia na powierzchni oka równomiernego, zrównoważonego, długo utrzymującego się i trudno zmywalnego filmu. Te szczególne cechy bioprzylegania są wspomagane przez heparynę.

Hepa­ryna jest także fizjologiczną substancją zbliżoną swą chemiczną strukturą do hialuronianu sodu. Hialuronian sodu i heparyna pielęgnują rogówkę i spojówki oraz nawilżają razem z naturalnymi łzami powierzchnię oka, które chronione jest w ten sposób przed podrażnieniami pochodzącymi z otaczającego środowiska.

wskazanIA: Wyrób medyczny Hylo Parin jest dedykowany do nawilżania i pielęgnacji rogówki i spojówek w przypadku podrażnień oczu połączonych z zaczerwienieniem, pieczeniem i swędzeniem. Może być stosowany długotrwale oraz może być stosowany w sytuacji noszenia soczewek kontaktowych.

DAWKOWANIE: przeważnie zakrapla się 1 kroplę do worka spojówkowego każdego oka 3 do 6 razy dziennie. Po zakropleniu należy powoli zamknąć powieki, umożliwiając równomierne rozprowadzenie roztworu po powierzchni oczu, Po każdorazowym użyciu butelkę precyzyjnie zamknąć nakładką, zwracając jednocześnie uwagę, aby końcówka zakraplacza pozostała sucha.

Należy unikać kontaktu zakraplacza z okiem oraz skórą twarzy, Zalecamy zakroplenie Hylo Parin 30 minut po założeniu soczewek kontaktowych na oczy, w celu uniknięcia ewentualnych reakcji nietolerancji pomiędzy środkiem do pielęgnacji soczewek a preparatem Hylo Parin.

Należy liczyć się z wystąpieniem smug na soczewkach, które jednak najczęściej znikają po kilku mrugnięciach. Wyrób medyczny Hylo Parin może być używany u pań w ciąży i karmiących. Wyrób medyczny Hylo Parin może być używany u pań u dzieci i młodzieży.

SKŁAD: Hialuronian sodu 1mg/ml, heparynian sodu 1300 j.m./ml (uzyskana z błony śluzowej jelita świńskiego), glicerol, bufor cytrynianowy, woda. OSTRZEŻENIA: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek komponent wyrobu medycznego.

w przypadku częstszego zakraplania (np. Powyżej 10 razy dziennie), należy poddać się badaniu okulistycznemu. Przy utrzymujących się przez długi czas (powyżej 2 tygodni) dolegliwościach, (tak jak ma to miejsce w przypadku każdej innej choroby), należy zasięgnąć porady lekarza okulisty.

Stosować jedynie w sytuacji nieuszkodzonego zamknięcia opakowania zewnętrznego Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25˚C. Po pierwszym otwarciu opakowania bezpośredniego preparat nadaje się do użycia przez okres 6 miesięcy.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. W wyjątkowo rzadkich, pojedynczych przypadkach informo­wano o wystąpieniu nadwrażliwości (pieczenie, łzawie­nie oczu), które ustępowały po odstawieniu preparatu.

W rzadkich wypadkach zanotowano alergiczne reakcje skóry na heparynę. W przypadku konieczności jednoczesnego stosowa­nia kropli ocznych zawierających gentamycynę, należy przestrzegać odstępu co najmniej jednogodzinnego pomiędzy zastosowaniem obu preparatów, z uwagi na fakt, że gentamycyna podana równocześnie z heparyną może wywoływać powstawanie osadów w worku spo­jówkowym.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.