basia i boże narodzenie promocja 2024

Cena15.99
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Empik

Parametry

Producent:Egmont
Kategoria:Książki dla dzieci
ISBN 9788327660916
Autor Marianna Oklejak,Zofia Stanecka
Wydawnictwo HarperKids

Opis

Mama Basi złamała rękę i nie może zabrać udziału w przygotowaniach do Bożego Narodzenia. Dekoracje, posiłki i pakowanie prezentów spadło więc na pozostałych członków rodziny. Dzieci przygotowują też przedstawienie-nieoczekiwankę na wigilijny wieczór Te święta będą inne aniżeli wszystkie.
Czas przedświąteczny to nie tylko radość, ale też spory stres, zwłaszcza dla Mam, na których głowy spada przygotowanie uroczystego posiłku, posprzątanie domu i mnóstwo innych spraw. Dlatego przed samymi Świętami nieraz są zdenerwowane A dzieci nie rozumieją, dlaczego. Lektura Basi i Bożego Narodzenia pomoże wyjaśnić, skąd się bierze taka sytuacja. Na dodatek książeczka ma inne walory edukacyjne: dziecko dowie się m.in. Kim był prawdziwy Święty Mikołaj, jakie potrawy je się w Boże Narodzenie w różnorodnych domach i dlaczego trzeba zostawić na stole jeden pusty talerz. Basia to dziewczynka, z którą dzieci bez trudu się utożsamią pomysłowa, czasem niesforna, jak każde dziecko.
Autorka Zofia Stanecka z sympatią opisuje perypetie całej rodziny dziewczynki, w której każdy ma swoje wady i mocne strony, lecz przy tym nie sposób ich nie lubić. Książkę zdobią oryginalne ilustracje Marianny Oklejak. Przygody Basi opisane są błyskotliwym, żywym językiem, który dzieci prosto zrozumieją. Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-7 lat. Młodsze zachwycą się kolorowymi obrazkami i dowiedzą wielu atrakcyjnych rzeczy, zaś starsze będą mogły ćwiczyć samodzielne czytanie.