Ksiądz Twardowski dzieciom. Wiersze, oprawa twarda promocja 2021

Cena27.63
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:Twardowski Jan
Kategoria:Książki dla dzieci
ISBN 9788310127556
Oprawa twarda
Autor Jan Twardowski
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Ilość stron 280
Rok wydania 2015

Opis

Czemu złota rybka ma wypukłe oczy?
Czemu bocian dwóch nóg razem nie zamoczy?
Czemu kura, chodząc, rysuje krzyżyki na ziemi?
Pośród wielu tajemnic na świecie dokoła
mniej wiemy o zwierzętach niźli o aniołach.
W roku 2015 obchodzimy setną rocznicę urodzin najpogodniejszego polskiego poety i księdza. I z tej właśnie okazji nakładem Wydawnictwa „Nasza Księgarnia" przedstawia się niezwykła antologia – dobór ze wszelkich książek Jana Twardowskiego dla niewielkich czytelników. W tej podzielonej na dwa tomy znacznej publikacji przypominamy jego najpiękniejsze i najistotniej poruszające wiersze oraz opowiadania skierowane do najmłodszych.
Tom drugi, z pełnymi ciepła ilustracjami Marty Kurczewskiej, zawiera utwory poetyckie uczące szacunku dla innych istot, zachwytu przyrodą, szukania sensu i radości życia.
Jan Twardowski (ur. 1 czerwca 1915 – zm. 18 stycznia 2006) – ksiądz katolicki, z wykształcenia polonista, autor wierszy, opowiadań dla dzieci oraz rozważań religijnych dla dorosłych. Przez całe życie odwoływał się w swojej twórczości do szczęśliwego dzieciństwa, jakie wraz z trzema siostrami spędził w domu, w którym najważniejsze było przywiązanie do tradycji, wiary, literatury i historii. Wyjątkowo wcześnie zainteresował się światem przyrody i dużo uwagi w swych utworach poświęcał zwierzętom. Po ukończeniu seminarium duchownego prowadził katechezę dzieci w szkole specjalnej, co nauczyło go mówić w sposób prosty o rzeczach najtrudniejszych. Zdobyte doświadczenia wykorzystał następnie w kościele sióstr wizytek w Warszawie, w którym pracował od 1959 roku do końca życia. Z jego inicjatywy wprowadzono tam msze dla najmłodszych, a znane homilie głoszone „choćby do jednego dziecka" przyciągały tłumy słuchaczy. Ksiądz Jan, odznaczony wieloma nagrodami i honorowymi tytułami (jest pomiędzy innymi patronem ponad dwustu szkół w Polsce), sam niezwykle sobie cenił Order Uśmiechu. Jego wiersze pozostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków, a książki dla dzieci ukazały się w Niemczech (1980), na Ukrainie (2008), w Rosji (2013), na Białorusi (2013, 2014) i w Czechach (2012, 2014).
Marta Kurczewska (ur. 1977) rysuje od nad wyraz dawna, a pierwszą wystawę jej prac zorganizował tata dla mamy. I choć wernisaż był wielkim wydarzeniem w rodzinie, to już murale młodej artystki wywołały w najbliższych krewnych mieszane uczucia. Obecnie ilustratorka nie musi jednak malować po ścianach: jest dumną właścicielką ogromnego stołu do pracy, na którym można do woli mazać, bazgrać, chlapać, wydzierać i doklejać. Czasem na tym stole rezyduje jej wąsata muza – czarna kotka zwana pieszczotliwie Panią Prezes.

ISBN: 9788310127556
Kod paskowy: 9788310127556
Autorzy: Twardowski Jan
Format: 17.0x22.5cm
Głębokość (mm): 20
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka