Rozmowy o Biblii Nowy Testament. (432 str.) promocja 2021

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Rozmowy o Biblii Nowy Testament. (432 str.) oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 29.5 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-43%
Rozmowy o biblii. nowy testament
29.50
TaniaKsiazka.pl
Rozmowy o Biblii Nowy Testament.
51.15
Libristo.pl
Rozmowy o biblii. nowy testament
51.92
TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria:Książki religijne
ISBN 9788301201180
Oprawa miękka
Autor Anna Świderkówna
Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn
Ilość stron 432
Rok wydania 2018

Opis

Książka opowiada, co poprzez przekazy Ewangelii i pozostałych 23. Ksiąg Nowego Testamentu, mówił ludziom Jezus. Zbudowana wokół wątku Zmartwychwstania Chrystusa i konkretnie osadzona w środowisku geograficznym, kulturalnym, społecznym i politycznym Palestyny czasów biblijnych, tłumaczy wątki Nowego Testamentu ze względu na współczesną wiedzę naukową. Skierowana jest do chrześcijan, nie-chrześcijan, a także ludzi niewierzących. I choć każdy z nich odczyta treści biblijne na swój sposób, to pierwszy krok powinien być im wspólny – spojrzenie na teksty oczami biblijnych autorów.
Z zawodu jestem, jak to się mówi potocznie, „starożytnikiem", a staranniej – głównie historykiem kultury starożytnego świata mówiącego po grecku, z przekonania zaś katoliczką. [...] Przychodząc ze świata pogańskiego nauczyłam się [...] patrzeć na Biblię też z punktu widzenia pogan, co pozwala niekiedy zauważyć rzeczy niedostrzegalne z innej perspektywy. A pisząc jako katoliczka staram się przy okazji przedstawić moim Czytelnikom – tym wierzącym i tym niewierzącym – także i to, co mówi na te tematy Kościół katolicki, a o czym często nie posiadają pojęcia tak jedni, jak i drudzy. Wszystkim także bez różnicy chciałabym pokazać, jak widzi teraz całą Biblię i Nowy Testament w szczególności współczesna nauka i jak cenne dla każdego może być właściwe zrozumienie biblijnych tekstów, a wreszcie, jak sporo trudności przy czytaniu wynika po prostu z niedostatecznej danych i wyjątkowo licznych nieporozumień, z których dużo (choć niewątpliwie nie wszystkie) z łatwością można wyjaśnić.
(Anna Świderkówna, fragment książki)
W sierpniu 2018 roku mija 10 lat od śmierci Anny Świderkówny, wybitnego filologa konwencjonalnego, papirologa i historyka świata antycznego. Na jej książkach wychowują się kolejne pokolenia humanistów, pod jej kierunkiem odkrywają korzenie naszej cywilizacji. Nie jest realne zrozumienie dzisiejszego świata i jego historii bez rozumienia Biblii, tej podstawowej księgi leżącej u fundamentów kultury chrześcijańskiej. Dlatego proponujemy czytelnikowi wznowienie najbardziej znanego procesu publikacji Anny Świderkówny – Rozmów o Biblii. Nowe wydanie zostało wzbogacone o krótki komentarz specjalistów zajmujących się daną tematyką.
Rozmowy o Biblii. Nowy Testament to spacer po świecie, w którym żył Jezus z Nazaretu i w którym przyszło działać jego uczniom. Razem z autorką szukamy historycznych śladów Chrystusa, próbujemy uporządkować chronologię nowotestamentową i poznajemy początki wspólnoty chrześcijańskiej.

ISBN: 9788301201180
Kod paskowy: 9788301201180
Autorzy: Świderkówna Anna
Wydanie: 5
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
ilość stron: 432
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.3x20.5
Głębokość (mm): 20
Waga: 0.5
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka