Wiosna kościoła, która nie nadeszła - athanasius schneider,paweł lisicki (9788366407602) promocja 2021

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Wiosna kościoła, która nie nadeszła - athanasius schneider,paweł lisicki (9788366407602) oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 25.99 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-21%
Wiosna Kościoła, która nie nadeszła
25.99
Libristo.pl
Wiosna Kościoła, która nie nadeszła
32.90
Księgarnia Katolicka Fundacji Lux Veritatis

Parametry

Producent:Esprit
Kategoria:Książki religijne
ISBN 9788366407602
Oprawa miękka
Autor Paweł Lisicki|Athanasius Schneider
Wydawnictwo Esprit
Ilość stron 448
Rok wydania 2020

Opis

Potrzebujemy radykalnej odnowy, powrotu do korzeni, trosce o to, co święte.

Dlaczego Kościół katolicki jest pogrążony w tak głębokim kryzysie? Jaka będzie nasza wiara po okresie zamkniętych kościołów? Czy uda nam się ocalić to, co w Kościele najświętsze?

nieszablonowa rozmowa Pawła Lisickiego z biskupem Athanasiusem Schneiderem, niemieckim kapłanem od lat posługującym w Kazachstanie, ukazuje oblicze Kościoła, o którym często zapominamy. Rozmówcy stawiają odważne pytania i formułują trafne diagnozy chorób, które dotknęły Kościół. Zastanawiają się między innymi nad tym, z jakiego powodu biskupi nie reagują niezwykle na ruch LGBT+ i czy istnieje jeszcze w ogóle chrześcijańska Europa? Dlaczego abdykacja Benedykta XVI może być dla Kościoła tragiczna w skutkach? I czy iskra odnowy rzeczywiście wyjdzie z Polski? Głos biskupa Schneidera to odwaga głoszenia i wskazywania, czym dla katolika jest powrót do źródeł.

BP ATHANASIUS SCHNEIDER – niemiecki duchowny urodzony w jednej z byłych republik ZSRR, aktualnie pomocniczy biskup archidiecezji w Nur-Sułtan (Kazachstan). Znany obrońca katolickiej doktryny, liturgii i teologii. Autor m.in. Książki Corpus Christi. Komunia święta i odnowaKościoła, w której wzywa cały Kościół do poszanowania świętości Eucharystii i tradycji i do odnowy prawdziwej wiary.

PAWEŁ LISICKI – dziennikarz i publicysta. Autor wielu książek i publikacji, m.in. Luter. Ciemna strona rewolucji, Epoka Antychrysta, Grób Rybaka.Śledztwo w sprawie największej tajemnicy watykańskich podziemi.

Biskup Athanasius Schneider to jeden z najciekawszych autorów spośród pasterzy Kościoła. Gotów upominać się o prawdę „w porę i nie w porę", jak na przykład w bezpośredniej rozmowie z papieżem Franciszkiem, u którego dopraszał się po synowsku precyzacji jednej z niejasnych wypowiedzi. Autor celnych pytań, formułowanych z miłością do Kościoła i jego misji. Nie zawsze zgadzam się z jego odpowiedziami, nie kupuję w ciemno jego wizji i do tego nie zachęcam – ale szanuję za odwagę stawiania kwestii.
PAWEŁ MILCAREK, redaktor naczelny „Christianitas"

Biskup Schneider w każdej sprawie stara się docierać do istoty problemu. Nie jest po prostu „krytykiem papieża Franciszka", interesuje go prawda, bo ona daje wolność myślenia. Ci, którzy szukają w tej książce potężnego uderzenia w trwający pontyfikat, będą zaskoczeni tym, jak rozmówca Pawła Lisickiego waży racje. Dzięki czemu zaskoczeniu możemy zyskać coś cennego: uwolnić się od prostych schematów dzielących dziś katolików.
TOMASZ ROWIŃSKI,,,Christianitas", „Do Rzeczy"