szybka ładowarka do akumulatorów cylindrycznych Li-ion 18650 Xtar ANT MC1 Plus promocja 2021

jest dostępny w sklepie gustaf.pl

Parametry

Producent:Xtar
Kategoria:Ładowarki do akumulatorów

Opis

Profesjonalna, kompaktowa ładowarka procesorowa
ANT-MC1 Plus
do akumulatorów Li-ion w rozmiarach 18650 i innychXtar to ceniony firma wysokiej jakości ładowarek do akumulatorów Li-ion, latarek i akumulatorów Li-ion. Produkty Xtar są sprzedawane w ponad 120 krajach, w tym min. W USA, Niemczech, Japonii i Rosji. Do produkcji ładowarek Xtar używa najwyższej jakości tworzyw - począwszy od tworzywa obudowy po sprawną elektronikę. Wszystkie ładowarki Xtar mają certyfikację CE wymaganą na rynkach europejskich.

W nowej odsłonie modelu MC1 Plus Xtar wprowadził bardzo prostyjednocześnie nad wyraz ergonomiczny ekran LED powiadamiający o postępie ładowania akumulatora oraz prądzie ładowania.

W znikomej obudowie ukryta jest w pełni profesjonalna procesorowa ładowarka z trzystopniowym procesem ładowania TC/CC/CV. Ładuje ogniwa Li-ion 3,6 / 3,7V o dowolnej objętości w wymiarach 10440, 14500, 14650, 16340, 17500, 17670, 18350, 18500, 18650, 18700, 20700, 21700, 22650, 25500, 26650.

Na czym polega metoda ładowania TC/CC/CV? Jest to trzystopniowy cykl ładowania ogniw Li-ion gwarantujący utrzymanie ogniwa w prawidłowej kondycji przez ładowanie odpowiednim prądem na każdym etapie i zakończenie cyklu ładowania we właściwym momencie.
Poszczególne etapy procesu TC/CC/CV to:
•Faza TC: ogniwa rozładowane poniżej 2,9V są 'wybudzane' niższym prądem.
•Faza CC: po osiągnięciu 2,9V ogniwo ładowane jest stałym prądem 0,5A (akumulatory o długości do 54mm) lub 1A (akumulatory o długości powyżej 54mm).
•Faza CV: gdy ogniwo jest już prawie naładowane ładowarka przełącza się na ładowanie malejącym prądem aż do osiągnięcia napięcia 4,2V na ogniwie. Po osiągnięciu 4,2V cykl ładowania jest ukończony - akumulator jest w pełni naładowany.

Akumulatory o napięciu 4,0V lub wyższym są traktowane poprzez ładowarkę jako naładowane. Aby doładować taki akumulator do pełna należy włożyć go do ładowarki przed włączeniem jej do zasilania. Pozostawione w ładowarce naładowane akumulatory będą ulegały naturalnemu procesowi samorozładowania. Ładowanie zostanie wznowione gdy napięcie na akumulatorze spadnie poniżej 4,1V.

Ładowarka Xtar ANT MC1 Plus posiada funkcję reaktywacji ogniw głęboko rozładowanych i ogniw o napięciu 0V. Dużo ładowarek na rynku nie jest w stanie naładować takich akumulatorów. Tutaj z pomocą przychodzi ładowarka Xtar ANT-MC1 Plus, która w wielu przypadkach pozwala na 'odratowanie' takich ogniw. Wystarczy włożyć głęboko rozładowany akumulator do ładowarki ANT-MC1 Plus, tak jak przy normalnym ładowaniu - ładowarka wykryje rozładowane ogniwo i podejmie próbę jego reaktywacji. Uwaga! Ogniwa rozładowane poniżej pewnego poziomu ulegają nieodwracalnemu uszkodzeniu i ich reaktywacja może być niemożliwa. Należy unikać zbyt głębokiego rozładowania akumulatorów Li-ion - może to doprowadzić do obszernego obniżenia ich trwałości i pojemności lub doprowadzić do ich całkowitej niesprawności.

Ładowarki od innych producentów mogą znacząco unosić temperaturę ładowanych ogniw w trakcie ładowania. Zbytnie nagrzewanie się ogniw może wywoływać ich szybsze zużycie. Projektując ładowarkę ANT-MC1 Plus, firma Xtar poszła o krok dalej od konkurencji, rozwiązując ten problem w prosty sposób: wykorzystano zasilanie z zewnętrznego zasilacza. Dzięki temu temperatura ładowanego w MC1 Plus akumulatorka wzrośnie najwyżej o 15 stopni.

W zestawie z ładowarką Xtar ANT-MC1 Plus uzyskujemy kabel micro USB i pokrowiec zabezpieczający ładowarkę na czas transportu. Do zestawu nie jest załączony zasilacz. Do zasilenia ładowarki wystarczy dowolna ładowarka z kablem micro USB, np. Od telefonu, lub gniazdem USB lub komputer z wolnym portem USB. Zalecana nieduża moc ładowarki to 1A (1000mA). Możliwe jest wykorzystanie ładowarki o mniejszej mocy ale w takim wypadku czas ładowania ulegnie wydłużeniu.