HP 7DC18EA promocja 2021

Cena2349.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Neonet.pl

Parametry

Producent:HP
Kategoria:Laptopy
Kod Producenta 7DC18EA
Przekątna ekranu 15.6 "
Rozdzielczość 1920 x 1080 px
System operacyjny Windows 10
Pamięć RAM 2 GB
Procesor Intel Core i3

OpisOstatnio na rynku pojawiła się nowa odsłona poprawnie już znanego laptopa nisko budżetowego HP 250 w wersji g7. Laptop HP 250 w odsłonie g7 pewnie odszuka bardzo szeroką gamę zwolenników. Patrząc na szeroką gamę rozbieżnych specyfikacji, model ten spełni zapewne kryteria zarówno użytkowników domowych, jak i biznesowych, a choćby w niektórych specyfikacjach z najnowszymi procesorami Intel i7 ósmej generacji i zewnętrzną kartą graficzną będzie można pograć w niektóre gry na średnich ustawieniach.

marka HP przyzwyczaiła nas już do tego, że ten model odszukamy na rynku w kilkudziesięciu specyfikacjach. Tego typu zróżnicowanie specyfikacji pozwala użytkownikowi wybrać dla siebie najkorzystniejszą proporcję ceny do parametrów. Nie jest to notebook z górnej półki HP, a więc jego wartość ponadto nie jest zbyt wygórowana. Powinno stanowić to kolejną zachętę dla potencjalnego nabywcy. Na rynku obecnie możemy model ten spotkać z procesorem Intela ósmej i siódmej generacji począwszy od procesorów i3, aż do procesorów i7.

najistotniejszą obecnie specyfikacją jest konfiguracja z procesorem Intel Core I7-8565U układem Whiskey Lake-U dysponuje on czterema rdzeniami i ośmioma wątkami. Tego typu procesor zagwarantuje nad wyraz prawidłowe przypasowanie do wymagań, które stawiają przed nami najnowsze oprogramowania.
Pomimo że jest to procesor niskonapięciowy to i tak poradzi sobie nad wyraz dobrze z oprogramowaniem biznesowym i typu programami multimedialnymi.

pokaźne możliwości urządzenia potwierdzają wyniki testów produktywnościowych, które zostały przeprowadzone na platformie Cinebench R15. W trybie jednowątkowym układ uzyskał średnią na poziomie 178 punktów w trybie jednowątkowym oraz 564 punktów w trybie wielowątkowym. Stanowi to znaczący wskok efektywnościowy względem poprzedniej generacji – starszy odpowiednich tego procesora, a mianowicie Intel Core i7-7560U w tych samych testach uzyskał kolejno 161 i 394 punkty.

firma HP przygotowała ponadto konfigurację modelu 250 w wersji g7 z dedykowana kartą graficzną producenta Nvidia GeForce w wersji MX110 z 2 GB pamięcią w połączeniu z procesorem i5-8265U, pamięcią Ram 16Gb DDR4 i dyskiem 512 GB SSD, i system operacyjnym Windows 10 Pro. To jedna z mocniejszych obecnie na rynku konfiguracji w tym modelu (HP 250 G7 6EC67DA).

Faktem jest, że nie jest tania, spoglądając jednak na atrybuty, notebook ten może być spełnieniem marzeń nie jednego użytkownika.

notebook jak na swój rozmiar matrycy 15,6 cala waży zaledwie 1.78kg. Waga ta powoduje, że jest to jeden z lżejszych notebooków w swoim wymiarze. Niewiele znacząca waga, a także mobilność sprawia, że jego przenoszenie staje się nietrudne.

Model ten jest ciekawy na dodatek pod względem wizualnym. Podobnie jak w poprzedniej wersji HP 250 g6 do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne.

części obudowy są poprawnie spasowanie, co powoduje,notebook jest solidnie wytwarzany. Marka ponownie postawił na tworzywa nienaturalne zamiast stopów aluminium, jednak mimo to pokrywa sprawia wrażenie sztywnej, a pulpit roboczy nie ugina się podczas pracy.
Minusem tego rozwiązania są zawiasy, które są nad wyraz niesprężyste i od czasu do czasu potrafią zaskrzypieć podczas otwierania klapy matrycy. Natomiast sztywność tych zawiasów sprawia,wyświetlacz nie ruszą się i nie dygocze podczas pracy w podróży. Matryca zaimplementowana w tym modelu, to matryca rodzaju SVA. Jest to ulepszona matryca od matryc stosowanych w wersji 250 g6, lecz też pokaźnie gorsza od matryc IPS. Nie ma tak prawidłowych parametrów, a odwzorowanie odcieni nie stoi na najwyższym poziomie. Matryca jest matowa, co nad wyraz upraszcza pracę na zewnątrz w słoneczny dzień.Na pulpicie roboczym odnajdziemy, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach tego modelu, klawiaturę pełnowymiarową, i wtopiony w pulpit roboczy touchpad.

Brakuje w nim bez dwóch zdań podświetlenia klawiatury, natomiast jej wykonanie jest szczególnie dobre, ma optymalny skok klawisza, jak i reakcje na nacisk. Atrybuty ślizgowe touchpada są także bardzo dobre.

W obudowie wynajdziemy trzy porty USB w wersji 3.1, port HDMI, gniazdo RJ45, złącze audio, w którym mamy zintegrowane złącze słuchawkowe, jak i mikrofonowe, czytnik kart pamięci, oraz złącze kensington. Marka w niektórych specyfikacjach przewidział ponadto napęd DVD z prawej strony laptopa.

Błędem jednak się zdaje brak rezygnacji z jednego portu USB na rzecz USB typu "c", lecz cóż nie można mieć wszelkiego. Nad klawiaturą pod maskownicą wynajdziemy dwa głośniki stereo. Nie są to głośniki z najwyższej półki, jednak do oglądania filmów lub słuchania po cichu muzyki podczas pracy w zupełności wystarczą. W trakcie naszych testów nie zauważyliśmy żadnych problemów z pracą Bluetooth. Notebook wyjątkowo błyskawicznie wyszukuje inne urządzenia i bez problemowo się z nimi łączy. HP 250 g7 ma wymienną baterię o obszerności 41Wh., co przeciętnie umożliwia pracę w czasie ok 5,5 godziny. Niestety do podmiany tej baterii musimy rozkręcić dolną obudowę.

Ocena modelu HP 250 G7 nie jest przystępna. Z jednej strony jest to niedrogi laptop biurowy, który jest korzystnie wyekwipowany,na dodatek nie jest wolny od wad. Zapewne niewysoka cena tego modelu sprawi, że stanie się on jednym z lepiej sprzedających laptopów na rynku. My polecamy ten model do pracy biurowej, jak i pracy w domu.
Gdzie sprawi się znakomicie jako budżetowy artykuł w idealnej cenie.