HP 7MX35EA promocja 2020

Cena2699.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Neonet.pl

Parametry

Producent:HP
Kategoria:Laptopy
Kod Producenta 7MX35EA
Przekątna ekranu 15.6 "
Rozdzielczość 1920 x 1080 px
System operacyjny Windows 10
Pamięć RAM 2 GB

Opis

Model notebooka HP 15-da to 15-calowy notebook z przeznaczeniem do prac biurowych z dużą mocą obliczeniową. Dzięki przeznaczonej grafice w wybranych specyfikacjach nie tylko napiszemy pismo, czy poszperamy w Internecie,w dodatku zagramy w niektóre gry. W trakcie pisania tej recenzji produkty z tej kolekcji możemy kupić już od 1299zł.

pokrywa HP 15-da produkowana całkowicie jest z tworzywa nienaturalnego. Na chwile obecną, przystępne jest sporo wersji kolorystycznych, czarny, metaliczny, niebieski, szary, czerwony, biały, złoty i bordowy. Jakość wykonania i spasowania obudowy jest wyjątkowo przyzwoita. Niestety brak otworów technicznych, które w łatwy sposób pozwalają na rozbudowę sprzętu. Bateria także znajduje się w obudowie i nie ma do niebezpośredniego dostępu.

Pulpit roboczy wraz z klawiaturą ma trzy typy kolorystyczne, czarny biały i złoty. Klawiatura jest typu wyspowego. Niestety nie jest podświetlana, ale ma odizolowaną klawiaturę numeryczną. Skok klawiszy jest nad wyraz krótki, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Oznacza tostarczy delikatnie musnąć klawisz, żeby wyświetlić literę na ekranie. Jakość wykonania klawiszy jest na wysokim poziomie i niezwykle należycie się na niej pisze w trakcie długich sesji.

Touchpad ma wymiary 11, 6 x 5,1 cm i ob sługuje gesty. Gładka powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a jego spory wymiar nie sprawia problemów w trakcie wykorzystywania gestów. P owiększanie i pomniejszanie działa genialnie. Dwa przyciski mają krótki skok i wyjątkowo poprawnie wyczuwalny klik.

HP 15 jest wyekwipowany w przeznaczony procesor graficzny GeForce MX110. W przeciwieństwie do swego imiennika GeForce MX150 MX110 nie jest oparty na architekturze Nvidii Pascal, lecz na starszej generacji Maxwell. Karta graficzna obsługuje DirectX 12, działa z częstotliwością do 1,006 MHz i ma dostęp do 2 GB pamięci GDDR5 VRAM.

podczas testowania modelu HP 15-da zauważyłem, iż wentylator pracuje w trybie ciągłym. W trakcie gdy laptop stał bezczynie na biurku był cały czas słyszalny. To już kolejny model, w którym zauważam, iż opcja w biosie „wentylator zawsze włączony" była domyślnie włączona. Wyłączenie tej opcji wyraźnie poprawiło komfort pracy. W trakcie testu warunków skrajnych poziom hałasu wentylatora dochodził do 39dB. Podczas tego testu pokrywa i pulpit roboczy były dość chłodne poza jednym miejscem, gdzie wylatywało ciepłe powietrze.

notebook HP 15-da zaopatrzony jest w dwa głośniki stereo, które umiejscowione są nad klawiaturą pod perforowaną maskownicą. Jakość dźwięku jest przyzwoita, choć brakuje bezapelacyjnie niskich tonów. Zalecam stosowania słuchawek lub zewnętrznych głośn ików, które to zde cydowanie poprawią komfort słuchania muzyki.

Czas pracy na baterii to około 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, iż zależy on od ustawienia profilu energetycznego oraz sprzętów, które są używane. Notebook HP 15-da to dobry dobór w wyższych konfiguracjach dla młodzieży szkolnej, jak i pracowników biurowyc h. Waga 2kg i niew ielkie wymiary nietrudne przemieszczanie się z laptopem.