VitaColon (wcześniej RegEnergetikum) - silne jelita i flora jelitowa, oczyszczona i wzmocniona wątroba promocja 2021

Cena133.5
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Apteka Zdro-Vita

Parametry

Producent:DR JACOB'S
Kategoria:Leki na wątrobę

Opis

VitaColon - wcześniej RegEnergetikum

suplement diety

prawoskrętny kwas mlekowy

silne jelita i flora jelitowa, oczyszczona i wzmocniona wątroba

500 ml na 25-50 dni

Przyjmowanie prebiotyku* kwasu mlekowego zawartego w VitaColon nad wyraz prawidłowo wpływa na jelita. Przywraca im naturalne pH, reguluje ich pracę i intensywnie wspomaga przemianę materii. Odżywia i pielęgnuje błonę śluzową jelit. Buduje optymalne warunki rozwoju flory jelitowej. Wpływa kojąco, a także wspomaga szybką regenerację błony śluzowej jelit.

* prebiotyk - substancja stymulująca rozwój korzystnej flory bakteryjnej jelit.

Kwas mlekowy odżywia florę bakteryjną jelit i sprzyja jej prędkiej regeneracji. Uregulowanie środowiska i funkcji jelit niezwykle korzystnie wpływa na pracę wątroby. Odciąża ją, upraszcza jej oczyszczanie z toksyn, pomaga w energicznej regeneracji, sprzyja witalizacji.

VitaColon ma błogi smak.

Działa najlepiej w połączeniu z pH balans (obydwa produkty można rozcieńczać w jednej szklance płynu).

Porcja dzienna (20 ml) VitaColon posiada:

- prawoskrętny kwas mlekowy (10%, 2 g)

- wyciąg z topinamburu - słonecznika bulwiastego (48%)

- syrop z agawy

- miąższ z owoców czarnego bzu (8%)

- mieszanka ziół (2%)

- koncentrat soku z aronii (1%)

- ekstrakt z owoców amli (0,5%)

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia:

- przez 1 tydzień - 10 ml dziennie,

- od 2 tygodnia - 20 ml dziennie.

Pić zawsze rozcieńczony przynajmniej w 300 ml wody.

Prebiotyczny Napój Zasadowy:

10 ml VitaColon i jedna miarka proszku pH balans rozpuszczone w szklance wody albo soku.

przez 25 dni pić rano i wieczorem, później wg potrzeb 2 albo 1 raz dziennie.

Nie stosować przy: alkaliozie, hiperglikemii, niewydolności nerek, nietolerancji fruktozy.

w sytuacji wystąpienia gazów przyjmować mniej VitaColon i dawkę stopniowo rozszerzać.

elementy:

koncentrat z bulwy topinambura* (48%), prawoskrętny kwas mlekowy (10%), sok z owocu dzikiego bzu (8%), woda, mieszanka ziół (1,99%), koncentrat soku aronii* (1%), ekstrakt z owoców amla (0.5%).

*stopień koncentracji 5:1

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Przechowywać w sposób niedostępny dla niewielkich dzieci. Suplement diety nie może być wykorzystywany jako substytut (zamiennik) zrównoważonej diety.

Więcej o właściwościach kwasu mlekowego oraz równowadze kwasowo-zasadowej poniżej, a także w dziale Czytelnia (menu pod logo).


Dobroczynny prawoskrętny kwas mlekowy

poprawne, lekko kwaśne środowisko jelit można ekspresowo przywrócić przy pomocy kwasu mlekowego - substancji prebiotycznej*. Zabieg taki utrudnia wegetację bakterii gnilnych i grzybów ceniących odczyn zasadowy. Usztywniona zostaje zaś dobra flora jelitowa, dla której kwas mlekowy jest świetnym pokarmem. Bakterie te rozkładają go na kwas masłowy, który z kolei działa jak balsam na błonę śluzową jelit.

Naturalna flora jelit szybko regeneruje się i przywraca poprawne funkcjonowanie jelit. Ma ona największy wkład w eliminację zróżnicowanych toksyn i trującego amoniaku. To odciąża wątrobę, która może znowu odtruwać organizm i zaoszczędzić niemało energii.

Kwas masłowy jest obecny w kwaśnym nabiale (twaróg, kwaśne mleko) również w kiszonych ogórkach czy kapuście. W produktach nabiałowych występuje zawsze razem z białkiem, z którego bakterie gnilne produkują wielkie ilości amoniaku. W kiszonych warzywach zaś jest on dosyć rozcieńczony (przykładowo 300g kiszonej kapusty jedynie ok. 2g kwasu mlekowego). Przy przywracaniu naturalnego pH i korzystnej flory bakteryjnej jelit, które w głównej mierze trwa ok. Miesiąca, raczej skomplikowanym jest jedzenie codziennie talerza kiszonej kapusty, a spożywanie znacznych ilości nabiału jest niewskazane. Kwas mlekowy RegEnergetikum jest stosownym rozwiązaniem przy kuracji przywracającej lekko kwaśne pH jelit.

Prebiotyczne substancje balastowe z bulwy topinamburu (słonecznika bulwiastego) dodane do RegEnergetikum wspomagają szybką regenerację błony jelit, a także odradzanie się korzystnej flory bakteryjnej. Mieszanka dokładnie przypasowanych wyciągów z ziół i jagód działa tonizująco na jelita. Melisa, anyż, koper, mniszek lekarski, szałwia i niemało innych wzmacniają jelito i dbają o jego wewnętrzną równowagę. Skoncentrowane wyciągi z owoców agrestu indyjskiego (uznany w medycynie staroindyjskiej) oraz owoc bzu czarnego (znany już Hipokratesowi) działają przeciwzapalnie i bronią przed wolnymi rodnikami.

* prebiotyk - substancja stymulująca rozwój korzystnej flory bakteryjnej jelit.


poj. 500 ml

Suplement diety nie może być używany jako substytut (zamiennik) przeróżnej diety.

Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla minimalnych dzieci.