Lornetka do extreme 10x50 ed marki Delta optical promocja 2020

Cena1149.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie kolba.pl

Parametry

Producent:Delta Optical
Kategoria:Lornetki
Powiększenie 10 x
Średnica obiektywu 50 mm

Opis

Delta Optical DO Extreme 10 × 50 ED to masywna lornetka o uniwersalnym przeznaczeniu, która dzięki zastosowaniu pryzmatów ze szkła Bak4 oraz wielowarstwowych powłok FMC zagwarantuje niezwykle jasny, ostry i kontrastowy obraz w całym polu widzenia.

Lornetki z linii Extreme to wyśmienita połączenie wysokiej jakości optyki, potężnej mechaniki oraz wytrzymałości, dzięki temu idealnie sprawdzą się w wykorzystaniach łowieckich, żeglarskich, pracy służb mundurowych oraz turystyce.

Korpus lornetki produkowano z metalu, który został na dodatek pokryty warstwą wytrzymałej gumy, odpowiedzialnej za przyczepność oraz amortyzacją w razie upadku albo uderzenia.

Optyka lornetki Delta Optical DO Extreme 10 × 50 ED została skrupulatnie uszczelniona i wypełniona suchym azotem, uniemożliwia to osadzaniu się pary wodnej, a także zagwarantuje pełną wodoszczelność.

Delta Optical DO Extreme 10 × 50 ED jest lornetką w układzie porropryzmatycznym, w której zaimplementowano masywne pryzmaty z wysokogatunkowego szkła BaK4, dlatego w odróżnieniu od taniej optyki nie występuje tu efekt winietowania, czyli pociemnienia obrazu na krawędziach pola widzenia.

Soczewki ze szkła rodzaju ED pozwoliły także na obfite zmniejszenie aberracji chromatyczną w obrazie. Wszystkie soczewki układu optycznego zostały pokryte wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi FMC, w wyniku czemu transmisja światła wynosi ponad 90%.

gwarantuje to jasny, głęboki i czysty obraz o realistycznej kolorystyce, pozbawiony astygmatyzmu oraz komy.

Wszystkie modele Delta Optical Extreme ED posiadają wygodny system regulacji ostrości,odrębny dla każdego z okularów. Gumowe muszle oczne starannie przylegają do oczodołów, odcinając światło zewnętrzne.

Lornetka ma typowe gniazdo 1/4” do mocowania na statywie fotograficznym.

Delta Optical DO Extreme 10 × 50 ED to uniwersalna lornetka, o rozszerzeniu adekwatnym dla większości użytkowników, ponieważ gwarantuje nie tylko prawidłową widoczność śladowych detali i czysty głęboki obraz, ale pozwala ponadto uniknąć drgań, które występują przy obserwacji z użyciem optyki o obszerniejszym parametrze.