Lornetka forest ii 10x42 marki Delta optical promocja 2022

Cena739.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Media Expert

Parametry

Producent:Delta Optical
Kategoria:Lornetki
Powiększenie 10 x
Średnica obiektywu 42 mm

Opis

Do lasu, w góry, nad jezioro Przeznaczeniem lornetek Delta Optical Forest II jest stosowanie w naturalnych warunkach, od Mazur po Tatry!

Czy będąc na wycieczce i podziwiając miasto z tarasu widokowego, nie czuliście zapotrzebowania przyjrzenia się szczegółom budynków? Czy chcielibyście zobaczyć z bliska hejnalistę na Wieży Mariackiej? Ciekawi jesteście, co niesie w dziobie dla swych piskląt mieszkaniec pobliskiego drzewa? A może jeszcze nigdy nie widzieliście zapierającego dech w piersiach widoku niezliczonej liczby gwiazd Drogi Mlecznej? Wszystko to i sporo innych bezcennych wrażeń może dostarczyć lornetka Delta Optical Forest II 10x42.

Jest to szczególnie dzienna lornetka, choć spełni swoją rolę także w nocy. Ma pokaźniejsze rozszerzenie niżeli bliźniaczy model Forest II 8x42, a poprzez to lepiej nadaje się do obserwacji skupionych, odległych obiektów. Mimo powiększenia 10x nadal oferuje użytkownikowi rozległe pole widzenia równe 6,8°, wolne od astygmatyzmu, aberracji chromatycznej i komy.

Wierne odcienie i jasny obraz w tej lornetce, to zasługa pryzmatów wytwarzanych z wysokiej jakości szkła BaK4 oraz powłok przeciwodbiciowych, którymi pokryte są wszystkie elementy optyczne lornetki. Dobrze wyczernione wnętrze tubusów ponadto zapobiega wewnętrznym refleksom, a wypełnienie azotem przeciwdziała parowaniu szkieł w korpusie urządzenia. Na dodatek jest to lornetka wodoszczelna, a więc nawet do obserwacji podczas opadu deszczu.

Spacerując, czy podróżując z plecakiem znaczenie ma każdy gram bagażu, dlatego linia lornetek Forest II została zaprojektowana tak,adekwatnie zespoić wysokie własności optyczne urządzenia z niewielkimi gabarytami. W połączeniu z progresywnym wyglądem, linia Forest II z całą pewnością wyszuka uznanie wśród wszelkich „przenośnych" obserwatorów, lubiących sobie wygodę użytkowania i przechowywania sprzętu optycznego.

Wszystko to w połączeniu z niską ceną utwierdza w przekonaniu, że jest to jedna z najkorzystniejszych propozycji wśród lornetek dedykowanych typowo do obserwacji przyrodniczo-turystycznych. Każdy, kto spędza wolny czas na łonie przyrody powinien taką lornetkę mieć!

Niezaprzeczalnym potwierdzeniem jakości lornetek z linii Forest II jest nagroda „Sowa z Rogowa" przyznana modelowi Forest II 8x42 w konkursie na najkorzystniejszy wyrób prezentowany na Międzynarodowych Targach Leśnych w Rogowie w 2011 r. Oraz II miejsce w plebiscycie branżowego portalu www.optyczne.pl na towar Roku 2011 w kategorii „Lornetka".

W całej serii Delta Optical Forest II układ optyczny lornetek składa się z 8 elementów ustawionych w 6 grupach, a w konstrukcji zastosowaliśmy wysokiej jakości pryzmaty dachowe produkowane ze szkła BaK4 ze skorygowaną fazą, których powierzchnie odbiciowe pokryte są srebrem, co zagwarantuje istotnie ostry i jasny obraz. Dodatkowo w modelach Forest II, wszystkie aktywne powierzchnie optyczne soczewek pokryte są wysokiej jakości wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu FMC. Dzięki nim lornetki znamionują się wysoką transmisją światła i neutralną kolorystyką obrazu. Dobrze wyczernione wnętrza tubusów uniemożliwiają pojawianiu się w obrazie niechcianych refleksów i „duszków".

Wszystkie lornetki z serii Forest II posiadają płynnie poruszające się centralne pokrętło ustawiania ostrości i indywidualną korekcję dioptrażu w prawym okularze. Gumowe, regulowane muszle okularowe rodzaju twist-up wysuwają się, zezwalając na wygodne dopasowanie okularów do jednostkowych potrzeb obserwatora. Lornetki z kolekcji Forest II wytrzymają choćby najtrudniejsze warunki pogodowe. Ich szczelna pokrywa umożliwia swobodne wykorzystywanie w wilgotnym terenie, a nawet w deszczu. Lornetki Forest II mogą wytrzymać zanurzenie w wodzie przez 5 min, do głębokości 1 m, a wypełnienie konstrukcji azotem uniemożliwia zaparowywaniu optyki wewnątrz pokrywy.

Ogromnymi zaletami tych modeli jest ich kompaktowość i niepokaźna waga. Wszystkie lornetki Forest II o obiektywach 42 mm mają te same rozmiary 147x127x56 mm i masę nie przekraczającą 735 g.

Jak wybrać sprzęt optyczny - Poradnik myśliwego cz. 1 - przejdź do artykułu »

Jak wybrać sprzęt optyczny - Poradnik myśliwego cz. 2 - przejdź do artykułu »

Lornetka Delta Optical Forest II 8x42 otrzymała wyróżnienie „prawidłowy zakup" w teście wytrzymałościowym branżowego portalu www.optyczne.pl »

Test lornetki Delta Optical Forest II 8x42 w branżowym portalu www.optyczne.pl »