Nikon D500 promocja 2020

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Nikon D500 oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 9997.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
Aparat NIKON D500 + Obiektyw AF-S DX 16-80mm VR
9997.00
Media Expert
Lustrzanka cyfrowa NIKON D500 + AF-S DX Nikkor 16-80MM F/2.8-4E ED VR
9997.00
MediaMarkt.pl

Parametry

Producent:Nikon
Kategoria:Lustrzanki cyfrowe
Rozdzielczość 21.6 Mpx
Rodzaj zasilania akumulator
Format zapisu zdjęć RAW, TIFF, JPEG
Przekątna ekranu 3.2 "
Wizjer tak
Maksymalna rozdzielczość zdjęć 5568 x 3712 px
Czułość 100-51200
Procesor obrazu Expeed 5
Samowyzwalacz 10, , 9, 5, 1, 2, 3 s
Zdjęcia seryjne 10 kl/s
Nośnik danych karta MicroSD, karta SD
Nagrywanie filmów 4096 x 2160 (4K)

Opis

Potęga modelu flagowego, funkcjonalność formatu DX. Pokaźniejsze możliwości dzięki aparatowi D500.
Nikon D500, młodszy brat modelu D5 – flagowego aparatu firmy Nikon formatu FX – proponuje niezwykłe możliwości i zdumiewającą precyzję. Opracowany poprzez firmę Nikon 153-polowy system AF nowej generacji cechuje się istotnie szerokim pokryciem kadru. Nowa matryca i nowy detektor pomiaru światła niezwykle skrupulatne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów. Aparat pozwala wykonywać zdjęcia z prędkością do 10 kl./s, a dzięki buforowi o sporej pojemności w jednej kolekcji można wykonać choćby 200 fotografii w formacie NEF (RAW). Oznacza to możliwość uzyskania 20-sekundowej kolekcji zdjęć najwyższej jakości. Bezkompromisowych filmowców z pewnością ucieszy to, że funkcja nagrywania filmów D-Movie zezwala na rejestrowanie aparatem do 29 minut i 59 sekund materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

nieprzeciętna skuteczność systemu AF: genialna precyzja
Dzięki zastosowaniu systemu AF znanego z modelu D5 – sztandarowego aparatu formatu FX marki Nikon – aparat D500 ustawia ostrość z najwyższą precyzją, choćby w niemal całkowitych ciemnościach. Dzięki niewiarygodnej liczbie 153 pól AF (w tym 99 pól krzyżowych) ten niezwykły system AF zapewnia nieprzeciętne pokrycie, odpowiadające niemal całej szerokości kadru. Czułość autofokusa już od -4 EV w przypadku pola centralnego i -3 EV (ISO 100, 20°C) w przypadku pozostałych pól zapewnia nadzwyczajną wydajność w słabym świetle. Znikome, szybko poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją, a obiekty na krawędzi kadru są wykrywane prosto. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru przez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8.

pokaźniejsze możliwości – decydująca prędkość
Dzięki niezwykłym parametrom model D500 pozwala prosto uchwycić ważne chwile. Umożliwia fotografowanie z prędkością do 10 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF lub z podniesionym lustrem. Znacznie udoskonalono funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na potrzeby fotografii sportowej albo dowolnych sytuacji, w których fotografowane obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Dzięki nowemu układowi ASIC asygnowanemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest zawsze kierowane do systemu AF. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra widocznie skracają czas przesłonięcia wizjera podczas prędkich linii. Bufor aparatu o dużej pojemności zezwala na wykonanie w jednej kolekcji do 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) lub wielkich zdjęć JPEG. Dwa gniazda kart pamięci (jedno na karty XQD i jedno na karty SD UHS II) łatwo sprostają oferowanej przez aparat niezwykłej szybkości fotografowania, a także zapewnią natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną kolekcją. Port USB 3.0 umożliwia szybką transmisję obszernych ilości danych, a zastosowana funkcja SnapBridge zezwala na bezprzewodową transmisję zdjęć. Osoby oczekujące jeszcze większej szybkości przesyłania danych docenią zgodność modelu D500 z opcjonalnym przekaźnikiem WT-7A, który pozwala przesyłać pliki na serwer FTP lub do komputera z prędkością do 866,7 Mb/s.

wyśmienite zdjęcia dzięki zaawansowanemu czujnikowi pomiaru światła i perfekcyjnej matrycy

Bez względu na to, czy chcesz sfotografować geparda w biegu czy akrobacje w trakcie imprezy sportów skrajnych, model D500 sprosta zadaniu. I nie będzie to zwyczajne zdjęcie. Matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 megapiksela i czujka pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. Pikseli wyjątkowo skrupulatne rozpoznawanie obiektów, unikatowe odwzorowanie szczegółów obrazu i bogate przejścia tonalne. Dzięki odchylanemu monitorowi dotykowemu LCD o unikatowej czułości, przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2,36 mln punktów model D500 upraszcza wykonywanie zdjęć z góry albo z dołu. W dodatku pozwala z łatwością oglądać zdjęcia i wybierać najkorzystniejsze i wprowadzać dane o autorze, lokalizacji, IPTC i prawach autorskich. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem wybierać pola AF, wyzwalać migawkę albo przywoływać wstępnie ustawione dane punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze obszerniejszej kontroli program Picture Control 2.0 ułatwia definiowanie parametrów zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zagwarantuje maksymalny zakres dynamiki i ułatwia późniejszą obróbkę, a ustawienie przezroczystość pozwala dokładnie dobrać poziom szczegółowości.

Bohater ciemności – uchwyć momenty niewidoczne dla innych

niełatwe warunki oświetleniowe nie są dla modelu D500 żadną przeszkodą. Dzięki niezwykle szerokiemu zakresowi czułości ISO zapewnia on niedostępne wcześniej możliwości fotografowania w słabo oświetlonych miejscach i nadzwyczajnie radzi sobie z jasnymi obszarami kadrów. Opracowany przez producenta Nikon nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 sprawia, iż w charakterystycznym zakresie czułości – od ISO 100 do ISO 51200 – jakość fotografii jest szczególnie wysoka. Niepokaźny szum został istotnie zredukowany i choćby przycięte zdjęcia zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Czułość ISO można obniżyć do ustawienia Lo 1, odpowiadającego czułości ISO 50, lub powiększyć do ustawienia Hi 5, odpowiadającego niewiarygodnej czułości ISO 1640000. W połączeniu z systemem AF działającym w niemal całkowitej ciemności (-4 EV w przypadku pola centralnego) ustawienie Hi 5 pozwala wykonywać zdjęcia w sytuacjach, w których wcześniej wydawało się to niemożliwe. Te stanowczo wysokie czułości ISO realizowanie fotografii bez użycia lampy oraz mogą zostać użyte w użyciach specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona.

Filmy w jakości 4K/UHD
Model D500 – pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa formatu DX marki Nikon wyekwipowana w funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości 4K/UHD – stwarza w pełni nowe możliwości filmowania. Filmy w rozdzielczości 4K/UHD (3840 x 2160 pikseli) mogą być nagrywane przez maksymalnie 29 minut i 59 sekund z prędkością 30p/25p/24p i zachowaniem natywnych proporcji w celu uzyskania najwyższej jakości obrazu. Filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować z prędkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. Opracowany poprzez firmę Nikon mechanizm elektronicznej redukcji drgań znacząco zniża wpływ drgania aparatu na filmy nagrywane z ręki w jakości Full HD. Podczas filmowania w trybie M czułość dla wszystkich rozdzielczości wideo i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie samoczynnego doboru czułości ISO przystępne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5. Istnieje na dodatek możliwość określenia maksymalnych wartości ISO, jakie mogą zostać wybrane. Aparat oferuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: nawet filmy 4K/UHD można rejestrować na karcie pamięci albo wysyłać bez kompresji przez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Podczas zdalnego fotografowania wyjście HDMI jest dostępne dla wszelkich rozdzielczości filmów. Pozostałe dostępne funkcje to m.in. Wbudowany interwalometr i funkcja tworzenia filmów poklatkowych w jakości 4K/UHD.

użyteczność formatu DX i odporność na miarę pragnień
Model D500 – młodszy brat modelu D5 – to aparat, na którym można polegać w skrajnych warunkach. Niepodatny metalowy szkielet z elementami stworzonymi z wytrzymałego stopu magnezu i włókna węglowego formuje lekką i trwałą konstrukcję. Wszystkie połączenia, przyciski i pokrętła są w całości zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki energooszczędnemu działaniu można zrobić znacznie więcej zdjęć, zanim niezbędne będzie ponowne naładowanie akumulatora. Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 obsługuje trzy rozmaite rodzaje źródeł zasilania i ułatwia obsługę aparatu podczas wykonywania fotografii w pozycji pionowej. Potwierdzona testami solidność migawki aparatu wynosi 200 000 cykli.

Obiektywy NIKKOR: atuty formatu DX podczas korzystania z teleobiektywów

Legendarne obiektywy NIKKOR producenta Nikon cechują się niesłychaną ostrością i uniwersalnością. Model D500 współpracuje ze wszystkimi obiektywami NIKKOR formatu DX. Dzięki matrycy formatu DX podczas fotografowania z zastosowaniem obiektywów formatu FX o współczynniku kadrowania 1,5x można uzyskać efekt teleobiektywu. Przy ustawieniu teleobiektywowym po podłączeniu obiektywu AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR do aparatu D500 można uzyskać taki sam kąt widzenia jak w cyfrowej lustrzance jednoobiektywowej formatu FX z teleobiektywem o ogniskowej 600 mm. W porównaniu z zestawem pełnoklatkowym waga i długość obiektywu są mniej więcej o połowę mniejsze, co stanowi niewątpliwą zaletę podczas podróży. Możesz teraz przenieść się w sam środek akcji albo sfotografować trudno przystępne ptasie gniazdo bez zmagania się z niedogodnościami towarzyszącymi korzystaniu z cięższych profesjonalnych zestawów.

I stała się światłość
Model D500 w pełni współpracuje z uznanym systemem iTTL/kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) oraz nowym zaawansowanym bezprzewodowym systemem oświetlenia producenta Nikon sterowanym radiowo. Dzięki temu można prosto korzystać z lamp błyskowych, takich jak profesjonalna lampa SB-910, kompaktowy model SB-700 czy model SB-5000 wykorzystujący technologię sterowania radiowego. W połączeniu z opcjonalnym przekaźnikiem WR-R10 aparat D500 pozwala na sterowanie choćby sześcioma grupami lamp SB-5000 i bezprzewodowe wyzwalanie ich z innego pomieszczenia, zza przeszkód czy na zewnątrz w silnym słońcu.

Połącz aparat z urządzeniami inteligentnymi przy pomocy technologii SnapBridge.

Model D500 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa marki Nikon kompatybilna z funkcją SnapBridge. Ta poręczna aplikacja marki Nikon zagwarantuje stałą łączność (przy niskim zużyciu energii) pomiędzy aparatem a smartfonem lub tabletem, wykorzystując technikę Bluetooth Low Energy (BLE). Pozwala to na samoczynne synchronizowanie realizowanych fotografii do urządzenia inteligentnego bez zbytniego obciążania akumulatora aparatu. Synchronizowane w trakcie fotografowania fotografie są natychmiast przekadrowywane do wymiaru usprawniającego ich przeglądanie i szybkie przesyłanie do portali społecznościowych. Można dodatkowo sterować najważniejszymi funkcjami aparatu z poziomu urządzenia inteligentnego i w prosty sposób nadawać zdjęciom oznaczenia geograficzne. Ponadto w każdej nowej lokalizacji aplikacja SnapBridge na podstawie danych GPS odbieranych przez urządzenie inteligentne automatycznie wprowadza w aparacie ustawienia czasu lokalnego i czasu UTC. Wykonane zdjęcia będą oznaczone właściwą datą bez względu na liczbę przekroczonych stref czasowych. Dzięki wyposażeniu modelu D500 w funkcję łączności NFC (ang. Near Field Communication) nawiązanie połączenia między aparatem a urządzeniem inteligentnym przy pierwszym uruchomieniu aplikacji SnapBridge jest bardzo proste.

W zestawie czapka I am Nikon
Czuj sie cieplo i fajnie wygladaj w oficjalnej, czarno-szarej dzianinowej czapce Nikon. Ta lekka czapka w uniwersalnym wymiarze jest tworzona w 100% z akrylu, który zapewnia miękkośc i ciepło, a w dotyku jest podobny do welny. Na przodzie czapki znajduje sie gumowy emblemat I AM Nikon.


Pozostałe właściwości matrycy

System usuwania kurzu:
- Czyszczenie matrycy, zbieranie informacji porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)


Pozostałe właściwości obiektywu

Współpraca z obiektywami:
AF NIKKOR, w tym obiektywami typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC),, a także obiektywami DX, obiektywami AI-P NIKKOR i obiektywami AI bez procesora (tylko tryby ekspozycji A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub pokaźniejszym (z obiektywami o otworze względnym f/8 albo większym wskaźnik obsługuje 15 pól AF, z których 9 można wybrać).


Pozostałe cechy wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Obszar fotografie DX (24 x 16): Około 100% w poziomie i 100% w pionie; obszar fotografie 1,3x (18 x 12): Około 98% w poziomie i 98% w pionie
- powiększenie: Około 1,0x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; -1,0 m-1)
- Dystans widzenia całej matówki: 16 mm (-1,0 m-1; od okularu wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -2 do +1 m-1
- Matówka: Matówka BriteView Clear Matte Mark II rodzaju B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- ekran LCD rodzaju TFT o przekątnej 8 cm (3,2 cala)
- Rozdzielczość ok. 2359 tys. Punktów
- Odchylany, dotykowy
- O kącie oglądania wynoszącym 170°
- Pokrycie kadru wynoszące około 100%
- Możliwość ręcznego sterowania jasnością monitora


Akcesoria w pakiecie

- Czapka I am Nikon
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (dostarczana z adapterem wtyczki albo przewodem zasilającym typu odpowiedniego dla kraju bądź regionu sprzedaży)
- Zatrzask kabla USB
- Zatrzask kabla HDMI
- kabel USB UC-E22
- Pasek na szyję AN-DC17


Akcesoria opcjonalne

Pojemnik bateryjny:
Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 z jednym akumulatorem jonowo-litowym Nikon EN-EL18a lub EN-EL18 (sprzedawane oddzielnie), jednym akumulatorem jonowo-litowym Nikon EN-EL15 lub ośmioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi lub litowymi rodzaju AA. Korzystanie z akumulatorów EN-EL18a lub EN-EL18 wymaga zastosowania pokrywy komory akumulatora BL-5.