Nikon D7200 promocja 2019

Cena4249.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie RTV EURO AGD

Parametry

Producent:Nikon
Kategoria:Lustrzanki cyfrowe
Rozdzielczość 24.2 Mpx
Rodzaj zasilania akumulator
Format zapisu zdjęć RAW, JPEG
Przekątna ekranu 3.2 "
Wizjer tak
Maksymalna rozdzielczość zdjęć 6000 x 4000 px
Procesor obrazu Expeed 4
Samowyzwalacz 1, 9 s
Zdjęcia seryjne 7 kl/s
Nośnik danych karta SD

Opis

Dąż do doskonałości dzięki nowoczesnemu aparatowi Nikon D7200.
Ta zgrabna cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa formatu DX proponuje idealne fotografie, perfekcyjnie spisuje się w trakcie filmowania i ma znaczne możliwości łączności. Jest szybka i wszechstronna – na miarę Twoich ambicji.
D7200 to perfekcja w każdym calu. Czołowy w swojej klasie system autofokusa znany z legendarnych, fachowych aparatów Nikon zapewnia precyzyjne ustawienie ostrości nawet przy oświetleniu na poziomie –3 EV. Specjalne menu ustawień filmu, a także innowacyjne opcje sterowania dźwiękiem gwarantują jeszcze większą rozciągliwość podczas nagrywania filmów. Możliwości kreatywnego podejścia do tematu rozszerzają funkcje fotografowania w technologii rysowania światłem i płynnych filmów poklatkowych, a obiektywy NIKKOR obfitość detali. Zaimplementowana obsługa technologii Wi-Fi i NFC upraszcza dzielenie się błyskotliwymi zdjęciami.

mnogość detali w rozdzielczości 24,2 mln. Pikseli
Nowy poziom jakości fotografii. Matryca aparatu D7200 formatu DX została zaprojektowana bez optycznego filtru dolnoprzepustowego (OLPF), dzięki temu maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, zapewniając ostrość zdjęć z szerokim zakresem dynamicznym, niskim poziomem szumów i bogatymi przejściami tonalnymi kolorów.

EXPEED 4

pokaźnie rozszerza ogólną produktywność aparatu i pozwala uzyskać perfekcyjne rezultaty. Umożliwia genialne odwzorowanie obrazu i poszerza zakres czułości ISO i zezwala na nagrywanie filmów z obszerniejszą liczbą klatek na sekundę.
51-punktowy moduł AF Multi-CAM 3500 II: dzięki systemowi autofokusa odziedziczonemu po profesjonalnych aparatach Nikon model D7200 oferuje fenomenalną precyzję. System produktywnie działa już przy oświetleniu na poziomie –3 EV (ISO 100, 20°C), co pozwala robić ostre fotografie choćby w ciemności. Piętnaście czujników krzyżowych we wnętrzu kadru pozwala na niezwykle staranne uchwycenie obiektu. Jeden punkt środkowy jest zgodny z przysłoną f/8, co pozwala korzystać z większej liczby kompilacji obiektywu i telekonwertera.

Tryb kadrowania 1,3x
Dodatkowy zasięg, większa szybkość i udoskonalone pokrycie kadru polami AF. Tryb kadrowania pozwala 1,3-krotnie wydłużyć ogniskową obiektywu formatu DX i niemal podwoić efekt teleobiektywu dla obiektywu FX. Maksymalna szybkość fotografii seryjnych wynosi 7 kl./s. W dodatku w tym trybie 51 pól AF systemu autofokusa pokrywa cały kadr.

Funkcja Picture Control 2.0
proste przejęcie pełnej kontroli nad wyostrzaniem, kontrastem, jasnością, odcieniem i nasyceniem równocześnie w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne gwarantuje maksymalny zakres dynamiki i upraszcza późniejszą obróbkę fotografii, a ustawienie przezroczystość pozwala uzyskać wyraźne szczegóły. Ustawienia można widocznie przystosowywać w trakcie fotografowania, a sam cykl fotografowania można uprościć, zapisując rozmaite opcje dla filmów i fotografii w specjalnym menu.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wielokadrowym
Nagrywanie video o profesjonalnej jakości ze znacznie zredukowanymi szumami i w wielu formatach klatek. Nagrywanie filmów Full HD formatu DX z szybkością do 25/30 kl./s bez przeplotu lub przełączenie do trybu kadrowania 1,3x w celu uzyskania uzupełniającego zasięgu teleobiektywu i nagrywania filmów w rozdzielczości do 1080/50p/60p. Aparat zagwarantuje czysty, nieskompresowany sygnał wyjściowy HDMI i zezwala na jednoczesne nagrywanie filmów w pełnej rozdzielczości z użyciem aparatu, a także zewnętrznego rejestratora.

Swoboda filmowani
obfitość ustawień pozwala przejąć całkowitą kontrolę nad materiałem. Płynne przechodzenie pomiędzy ciemnymi i jasnymi obszarami dzięki opcji automatyczny dobór ISO w trybie M. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych monitor skrupulatnie je przedstawia na zrobionych zdjęciach. Użycie ustawienia Picture Control Równomierne gwarantuje łatwiejsze przejścia tonalne kolorów w późniejszej obróbce. Specjalne menu zezwala na zapisanie wszelkich ustawień filmowania w jednym miejscu.

Nagrywanie dźwięku wysokiej jakości
Rejestrowanie filmów z dźwiękiem pod kontrolą dzięki nieszablonowym opcjom sterowania dźwiękiem w modelu D7200. Aparat umożliwia dobór zakresu dźwięku (znaczny/głos) i redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu za pomocą zastosowanego mikrofonu. Maksymalną swobodę nagrywania dźwięku bezpośrednio ze źródła zapewnia mikrofon bezprzewodowy Nikon ME-W1, który rejestruje dźwięk wysokiej jakości nawet z odległości 50 m.

Jasny wizjer
gwarantuje niemal stuprocentowe pokrycie kadru i doskonałą widoczność w terenie, nawet w trakcie fotografowania pod ostre światło. Organiczny wyświetlacz elektroluminescencyjny zagwarantuje wysoką jasność i kontrastowość prezentowanych i niski pobór mocy.

Monitor z regulacją barw
pozwala na ustawienie balansu kolorów i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika. Pokryty antyodblaskową warstwą wyświetlacz LCD (RGBW) o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów zapewnia wyśmienitą widoczność w każdych warunkach.

solidność i solidność
Korpus lustrzanki D7200 skonstruowano z myślą o skomplikowanych warunkach – jest odporny na działanie pyłu i wody i na upadki. Podwyższoną trwałość gwarantują góra i pokrywy tylne korpusu wytwarzane ze stopu magnezu; moduł migawki przetestowano w 150 000 cykli pracy.

Obiektywy NIKKOR
Lustrzanka D7200 jest zgodna z obiektywami formatu DX, a także z szeregiem obiektywów formatu FX firmy Nikon. Wyjątkowo wysoka zdolność rozdzielcza powoduje, że obiektywy NIKKOR unikatowe wyniki, a kompaktowa budowa obiektywów formatu DX stanowi rzeczywistą zaletę, gdy zamiar fotografowania teleobiektywami nie zespaja się z koniecznością rozszerzania bagażu w trakcie podróży. Fotografując w trybie kadrowania 1,3x, można powiększyć zasięg tele, na przykład dla obiektywu AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5–6.3G do odpowiednika ogniskowej 390 mm.

zaimplementowana lampa błyskowa
Tryb inteligentnego sterowania błyskiem i-TTL i funkcja sterownika pozwalają bezprzewodowo wyzwalać z aparatu maksymalnie dwie grupy zdalnych lamp błyskowych Nikon i sterować nimi.

Kreatywny system oświetlenia (CLS)

umożliwia korzystanie z lustrzanki D7200 z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych na potrzeby kreatywnej fotografii z lampą błyskową zamocowaną na aparacie lub poza nim. Ceniony kreatywny system oświetlenia (CLS) producenta Nikon obejmuje jasne nowoczesne lampy błyskowe, takie jak SB-700 i lampy jak SB-500 wyposażone w diodę LED o wysokim natężeniu światła, które perfekcyjnie nadają się do nagrywania filmów.

Obsługa zdalna
specjalne akcesoria oferują sporo opcji bezprzewodowego sterowania i transmisji zdjęć. Do zdalnego wyzwolenia migawki aparatu można zastosować urządzenia inteligentnego połączonego z zastosowanym modułem Wi-Fi aparatu i specjalnej aplikacji WMU¹. Dodatkową kontrolę nad bezprzewodowym fotografowaniem gwarantują przekaźniki bezprzewodowe WR-R10 i WR-T10, a bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania WR-1 pozwala na także kontrolowanie ustawień aparatu. Aby podłączyć aparat do sieci Ethernet i bezprzewodowej sieci LAN, należy użyć opcjonalnego przekaźnika danych UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

Obsługa technice NFC
przystępne przesyłanie fotografii do urządzenia inteligentnego z funkcją NFC. Starczy zetknąć aparat D7200 z urządzeniem inteligentnym, żeby przesłać zdjęcie wyświetlane na ekranie LCD aparatu.

Energooszczędność

Dłuższe fotografowanie na jednym ładowaniu. Po jednorazowym naładowaniu ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 można wykonać nawet 1100 fotografii i zarejestrować do 80 minut materiału video³.
Nośniki informacji: płynność pracy dzięki dwóm gniazdom kart SD. Oba gniazda są zgodne z kartami o wysokiej pojemności SDXC i UHS-I.

dołączone oprogramowanie
Pozwala kontynuować proces kreatywny po zakończeniu fotografowania. Specjalne oprogramowanie marki Nikon oferuje wszechstronne funkcje importowania, organizowania, edycji i udostępniania oraz filmów. Szereg opcji edycji asygnowanych dla plików filmów, w tym opcja dostosowywania parametrów systemu Picture Control. Funkcje umożliwiające niezwłoczne przesyłanie fotografii do sieci społecznościowych.

W pakiecie Obiektyw AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
Kompaktowy, nowoczesny technicznie obiektyw zmiennoogniskowy w przystępnej cenie. Zaopatrzony w wysokiej jakości system optyczny dedykowany do lustrzanek cyfrowych formatu Nikon DX, a także 5,8-krotny zoom gwarantujący elastyczność fotografowania w wielu zróżnicowanych warunkach. Obiektyw jest także wyposażony w system redukcji drgań drugiej generacji (ang. Vibration reduction, VR) firmy Nikon i nieszablonowy silnik SWM (Silent Wave Motor), co zagwarantuje doskonałe działanie w słabych warunkach oświetleniowych, stabilny obraz w przetworniku i wizjerze i prędki i cichy autofokus.

AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VREAN: 0018208944569
Gwarancja: gwarancja zewnętrzna 12 miesięcy
Kod dostawcy: Nikon D7200 + 18-105VR
Model: D7200
typ aparatu: Lustrzanka cyfrowa
Procesor obrazu: EXPEED 4
ilość pikseli sprawna: 24,2 Mpix
wariant obiektywu: teleobiektyw
liczba pikseli całkowita: 24.72 Mpix
Przetwornik obrazu: CMOS
Budowa: 15 składników w 11 grupach (w tym jedna soczewka ze szkła ED i jedna soczewka asferyczna)
wymiary przetwornika: 23,5 mm x 15,6 mm.
Czyszczenie matrycy: automatyczne
Mocowanie obiektywu: F (Nikon, Fujifilm)
Pozostałe parametry matrycy: - Matryca DX, typu CMOS- System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)
Stabilizacja obrazu: Tak
Autofocus: Tak
Obiektyw w komplecie: Tak
Ogniskowa: 18 - 105 mm.
Maksymalne zwiększenie: 1/5x
Ustawianie ostrości: MF
Przysłona: - Maksymalny otwór względny: f/3,5–5,6- minimalny otwór względny: f/22–38- ilość segmentów przysłony: 7 (kolista)
Pozostałe właściwości obiektywu: Współpracujące obiektywy: Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami rodzaju G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), a także obiektywami DX, obiektywami AI-P NIKKOR i obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani inne niż AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub obszerniejszym (wskaźnik ustawienia ostrości współpracuje ze środkowym polem AF w sytuacji stosowania obiektywów o otworze względnym f/8 albo większym).
Wizjer: Tak
rozmiary: 76 x 89 mm.
Przekątna ekranu: 3,2''
Waga: 420 g
Pozostałe atrybuty wyświetlacza: Wizjer:- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka- Pokrycie kadru: Obszar zdjęcia DX (24 x 16): około 100% w poziomie i 100% w pionie; obszar fotografii 1,3x (18 x 12): około 97% w poziomie i 97% w pionie- zwiększenie: Około 0,94x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; –1,0 m)- Dystans widzenia całej matówki 19,5 mm (–1,0 m; od środka powierzchni okularu wizjera)- Korekcja dioptrażu: Od -2 do +1 m- Matówka: Matówka BriteView Clear Matte Mark II rodzaju B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)- Podgląd głębi ostrości: Tak, po naciśnięciu przycisku Pv przysłona obiektywu jest przymykana do wartości wybranej poprzez użytkownika (w trybach A i M) albo poprzez aparat (w pozostałych trybach)Monitor: - ekran LCD typu TFT o przekątnej 8 cm. - Kąt oglądania około 170°- 100% pokrycie kadru i regulacja jasności- Rozdzielczość około 1229 tys. Punktów (VGA; 640 x RGBW x 480 = 1 228 800 punktów)
zastosowana lampa błyskowa: Tak
Pomiar światła: Matrycowy
Czułość ISO (min.): 100
Czułość ISO (maks.): 25600
Balans bieli: Ustawienie temperatury barwowej
Migawka: Elektroniczna
Tryby migawki: Cicha migawka
Tryby / Efekty: Śnieg
Format fotografii: NEF
Rozdzielczość JPEG (maks.): 6000 x 4000 px
Rozdzielczość RAW (maks.): 6000 x 4000 px
Nagrywanie filmów: Tak
Rozdzielczość filmów (maks.): 1920 x 1080 px
Format video: MOV
Funkcje specjalne: Odtwarzanie:- Odtwarzanie pełnoekranowe albo widok miniatur (4, 9 lub 72 zdjęcia bądź kalendarz), - zwiększenie w trybie odtwarzania- Odtwarzanie filmów- Pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy- Wyświetlanie histogramów- wyodrębnionie obszarów prześwietlonych- dane o zdjęciu- Wyświetlanie danych pozycji i automatyczne obracanie fotografii
wariant kart pamięci: SD
standard pamięci SD / CF: SDXC
Komunikacja bezprzewodowa: NFC
Złącza: miniUSB
Zasilanie: Akumulator dedykowany
Akcesoria w zestawie: - Obiektyw 18 - 105 mm.- Gumowa muszla oczna DK-23- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków- Ładowarka MH-25a (dostarczana z adapterem wtyczki albo przewodem zasilającym typu adekwatnego dla kraju albo regionu sprzedaży)- Pokrywka okularu DK-5 - kabel USB UC-E17- Pasek na szyję AN-DC1 BK
Kolor: Czarny
Wysokość: 106.5 mm
Szerokość: 135.5 mm
Głębokość: 76 mm