Lutownica transformatorowa 180w / YT-8245 / YATO - ZYSKAJ RABAT 30 ZŁ promocja 2024

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 3 sklepy z produktem Lutownica transformatorowa 180w / YT-8245 / YATO - ZYSKAJ RABAT 30 ZŁ oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 89.9 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
Lutownica YATO YT-8245
89.90
ELECTRO.pl
Lutownica YATO YT-8245
89.90
Avans.pl
Lutownica YATO YT-8245
89.90
Media Expert

Parametry

Producent:Yato
Kategoria:Lutownice

Opis

Do czego służy lutownica transformatorowa 180W marki YATO?

Lutownica transformatorowa YT-8245 o szczególnie obfitej mocy tworzona z wysokiej jakości materiałów z zachowaniem ergonomicznego kształtu. Punktowe podświetlenie miejsca roboczego oraz przeciwpoślizgowy materiał na rączce pozytywnie wpływają na komfort pracy. Moc 180W gwarantuje niezwykle szybkie nagrzewanie. Do osiągnięcia temperatury około 350°C przy zastosowaniu założonego na pierwszy montaż grota lutownica potrzebuje około 15 sekund.

  • zasilanie: 230V
  • moc: 180W


W pakiecie znajdują się:

trzy wymienne groty o średnicy w miejscu mocowania - 3,35 mm
kalafonia
cyna
walizka

Groty dołączone do lutownicy posiadają dużą jak na lutownicę transformatorową pojemność cieplną, dlatego choćby przy tak sporej mocy czas rozgrzania od temperatury pokojowej do 350°C jest dwukrotnie dłuższy niżeli w modelu YT-82451 z podstawowym grotem. Zaletę grotów o pokaźnej objętości grzewczej dostrzeżemy przy próbach rozlutowania składników z pokaźnych pól lutowniczych, czy łączenia przewodów o pokaźniejszych przekrojach. Jeżelizastosować grot o podstawowym profilu, wówczas czas nagrzewania nie przekroczy 10 sekund.

JAK ZADBAĆ O GROT

Groty lutownic transformatorowych YATO pokryte są materiałem ograniczającym utlenianie się grota. Bezcelowe przegrzewanie oraz uszkodzenia mechaniczne prędko degradują warstwę ochronną, wówczas grot się utlenia czego efektem są problemy ze stopieniem spoiwa lutowniczego. Cyna zamiast się topić i trzymać się grota, kulkuje się i spada. Sprawdzonym sposobem zadbania o grot jest jego ocynowanie. Podczas pierwszego rozgrzewania lutownicy należy nałożyć odrobinę cyny na końcówkę grota i polikwidować jej nadmiar np. Przy pomocy mosiężnych wiórów. Powstała w ten sposób warstwa cyny broni przed utlenianiem. Prawidłową praktyką jest cynowanie grota każdorazowo po skończonej pracy.

UWAGA

Lutownice transformatorowe zawdzięczają swoje stosunkowo nieznaczne gabaryty technice budowy transformatora w trybie pracy przerywanej. By utrzymać najwyższe parametry pracy urządzenia należy stosować się do zasady:

12s lutowania
48s przerwy

Jednorazowe przekroczenie czasu lutowania przy zachowaniu zasad trosce o grot nie wpłynie negatywnie na dalsze działanie lutownicy, zwłaszcza jeżeli pozwolimy urządzeniu ostygnąć. W zbyt solidnie rozgrzanym transformatorze spada jego produktywność a zatem i zdolność do rozgrzania grota do stosownej temperatury. Przegrzewanie transformatora powiększa na dodatek ryzyko jego uszkodzenia. Klasyczny transformator do pracy ciągłej o tak wielkiej mocy musiałby ważyć kilka kilogramów, a gabarytowo przypominałby raczej małą spawarkę użyteczną lutownicę o kształcie pistoletu.
cechy

Moc [W]: 180