Miód akacjowy 650g Pasieka Swojskie Miody, P.TUT_0015 promocja 2022

Cena36.49
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Świat Miodów

Parametry

Producent:Pasieka Swojskie Miody
Kategoria:Miody
Rodzaj akacjowy
Wielkość opakowania 0.65 kg

Opis

Pozyskiwany jest w okresie kwitnienia z robinii akacjowej, zwaną przez pszczelarzy białą akacją lub białą lipą. W stanie płynnym - patoka, miód akacjowy ma barwę jasno-słomkową poprzez żółto-słomkową do zielonkawej. Niekiedy jest tak nad wyraz jasny, że wydaje się on być nawet bezbarwny, w związku z czym uważany jest za najjaśniejszy ze wszystkich miodów. Po skrystalizowaniu przyjmuje zabarwienie od białego do kremowo-żółtawego.
Pod względem konsystencji i barwy przypomina syrop z cukru buraczanego. Z uwagi na wysoką zawartość cukru owocowego - fruktozy, pozostaje w stanie płynnym przez długi okres i nad wyraz wolno krystalizuje. Odznacza się delikatnym, subtelnym, lekko mdłym aromatem, korelującym z kwiatami akacji. W smaku jest słodki, delikatny i lekko kwaskowaty. Ma opinię najsłodszego wśród wszystkich miodów.
Ponieważ gromadzi fruktozę, jest rekomendowany osobom eliminującym z diety cukier buraczany, czyli sacharozę. Znamionuje się także wyższą zawartością sacharozy aniżeli inne miody nektarowe (7-10%).
Ze względu na delikatny smak i aromat oraz odpowiednią konsystencję jest lubianym środkiem słodzącym do wielu potraw, napojów, a zwłaszcza do deserów. Jest nad wyraz renomowany przez dzieci, dlatego poleca się go w miejsce cukru do słodzenia posiłków przeznaczonych jednocześnie dla dzieci starszych jak i niemowląt.